Od soboty Bielsko-Biała jest miejscem na mapie sportów ekstremalnych, a w szczególności kolarstwa zjazdowego. Z okazji otwarcia ścieżek Enduro Trails zorganizowano emocjonujące wyścigi na zboczach Koziej Góry.

W sobotę oficjalnie otwarto w Bielsku-Białej górskie ścieżki rowerowe, dzięki którym miłośnicy kolarstwa górskiego zyskali możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trasach przeznaczonych zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Inwestycja powstała dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Łączna długość tras rozpoczynających się na Koziej Górze wynosi 9404 metry.

Z okazji otwarcia ścieżek Enduro Trails rozegrane zostały zawody, podczas których śmiałkowie ścigali na zboczach Koziej Góry, a ostatnim wyzwaniem był zjazd z Sahary do podnóża Dębowca. Trasa wiodła lasem położonym wzdłuż stoku. Wyniki sobotnich zawodów znaleźć można tutaj. W przyszłym roku planowana jest budowa ścieżki podjazdowej do schroniska na Koziej Górze celem odciążenia szlaku pieszego oraz stworzenia ścieżki łączącej Kozią Górę z Szyndzielnią.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć