Jak co roku o tej porze, na placach i ulicach Bielska-Białej pojawiają się świąteczne iluminacje. Są miejsca, gdzie miasto wygląda niczym z bajki. Na bożonarodzeniowe dekoracje gmina wyda tyle pieniędzy ile w ub. roku. Iluminacje będą cieszyły nasze oczy do początku lutego, gdy nastąpi demontaż ozdób.

W minioną sobotę prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult uruchomił dekoracje świąteczne na placu Chrobrego. Choinka o wysokości 16 m jest ozdobiona 95 metrową girlandą. Bożonarodzeniowe drzewko góruje nad placem. Jego dolna średnica wynosi 7,4 m. Choinka ozdobiona jest gwiazdkami i śnieżynkami oraz wężem stroboskopowym. Łącznie znajduje się na niej 3,5 tys. punktów świetlnych.

Podobnie jak w ub. roku, uruchomione zostały projektory ozdabiające elewację zamku Sułkowskich i elementy na latarniach otaczających plac Chrobrego. Z dnia na dzień do sieci włączane są kolejne iluminacje ulic i placów Bielska-Białej. Świątecznie przystrojone zostanie centrum miasta oraz centrum dzielnic: Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie, Kamienica, Straconka, Wapienica, Hałcnów i Olszówka.

Bożonarodzeniowe dekoracje kosztować będą budżet miasta ok. 600 tys. zł. Demontaż ozdób nastąpi na początku lutego 2016.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć