L.U.C przez dwa dni zapoznawał się w Bielsku-Białej z górskimi szlakami rowerowymi. Wczoraj kilkukrotnie pochwalił ze sceny twórców ścieżek za sukces w ich budowie i wspólnie z publicznością złożył im podziękowanie. Koncert na Letniej Scenie Sfery rozruszał słuchaczy w różnym wieku.

Kapryśna pogoda zniechęciła wczoraj część bielszczan od przybycia przed Sferę, ale ci, którzy nie przestraszyli się ulewy i ciemnych chmur burzowych, byli wyraźnie zadowoleni. L.U.C. jest artystą przekraczającym gatunki, tworzącym na pograniczu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki. Raper wystąpił wspólnie z orkiestrą dętą Rebel Babel Ensemble, w której zagrało już kilka tysięcy muzyków z całej Europy. 

Rebel Babel podróżuje po naszym kontynencie z serią koncertów, performensów i fleszmobów, które przez muzykę mają nieść pozytywne wibracje oraz docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Żywiołowy i pozytywny przekaz muzyczny przed Sferą wprawił w ruch słuchaczy w bardzo różnym wieku. Po koncercie raper, który występował w Bielsku-Białej po raz pierwszy, rozdawał autografy nowym i starym fanom.

Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym cyklu koncertów na Letniej Scenie Sfery. W najbliższy piątek bielskiej publiczności zaprezentuje się Rei Ceballo & Tripulacioncubana. Wstęp wolny.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć