W bielskiej restauracji Magnum fetowano wczoraj sukces Jarosława Klimaszewskiego w wyborach na prezydenta Bielska-Białej. W wieczorze wyborczym uczestniczyło wielu lokalnych polityków i samorządowców, w tym ustępujący prezydent oraz marszałek województwa śląskiego. Euforia trwała długo po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll. Jak nowego prezydenta wybierali bielszczanie?  

Podobnie jak w drugiej turze wyborów w 2014 roku, portal bielsko.biala.pl przeprowadził wczoraj badanie exit poll. Nasi ankieterzy przez cały dzień zbierali informacje na kogo swój głos oddają mieszkańcy Bielska-Białej. Badanie przeprowadzono przed siedmioma lokalami wyborczymi, które wytypowane zostały według specjalnego klucza.

Przybliżone wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich podaliśmy kilka minut po godz. 21.00, a w ciągu nocy wyniki naszego badania exit poll potwierdzały kolejne informacje napływające z Miejskiej Komisji |Wyborczej. Jarosław Klimaszewski został nowym prezydentem Bielska-Białej na pięcioletnią kadencję. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Krywulta, który w tych wyborach nie startował i zadowoli się mandatem radnego.

Przemysław Drabek poinformował nas, że nie weźmie udziału w żadnym wieczorze wyborczym. Stąd nasza relacja wyłącznie z wieczoru zorganizowanego przez sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Foto: Piotr Bieniecki i Mirosław Jamro