Jak co roku, w maju w BCK odbędzie się finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w regionie. Tego dnia dowiemy się, kto otrzyma tytuł najpiękniejszej i przepustkę do wielkiej kariery na wybiegach świata. Przedstawiamy jedenaście ślicznych kandydatek do korony Miss Beskidów 2019. Czytelnicy portalu bielsko.biala.pl już dziś mogą zagłosować na swoją faworytkę. Kandydatka, która uzyska najwięcej głosów, otrzyma tytuł Miss Internetu.

W tym roku o koronę najpiękniejszej ubiega się jedenaście ślicznych dziewcząt. Przedstawiamy zdjęcia i krótkie wizytówki wszystkich kandydatek, dając każdej z nich możliwość swobodnej wypowiedzi na temat swoich zainteresowań, ambicji i osobistych pasji. Organizatorem wyborów Miss Beskidów jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

1. Denisa Szeligova Czeski Cieszyn
Wzrost 169 cm
20 lat
- Uczę się w szkole ekonomicznej. Uwielbiam sport i fitness, dzięki czemu czuję się pełna energii. Jednak moją największą pasją jest modeling. Interesuje się modą i nowymi trendami. Lubię również wyzwania i dlatego biorę udział w konkursie Miss Beskidów. W połowie jestem Polką, gdyż mój tata jest Polakiem. Na pewno nie jest to moje ostatnie wyzwanie!
 
2. Wiktoria Majewska Częstochowa
Wzrost 171 cm
20 lat
- Aktualnie mieszkam w Katowicach, gdzie studiuję Kultury mediów na Uniwersytecie Śląskim. Jak sama nazwa kierunku wskazuje, swoją przyszłość wiążę z pracą w mediach oraz na scenie, która jest moim żywiołem. Od najmłodszych lat występuję jako aktorka i tancerka. To zdecydowanie moja największa pasja. Jako aktorka wraz z Grupą Pod Wiszącym Kotem osiągnęłam wiele sukcesów. Grałam także w kilku produkcjach telewizyjnych, co dało mi wiele przyjemności i możliwości nabycia jeszcze lepszych umiejętności w pracy przed obiektywem.
 
3. Sara Rybarska Sienna
Wzrost 173 cm
18 lat
- Uczę się w liceum ogólnokształcącym o profilu humanistycznym. Uwielbiam kuchnię azjatycką, w przyszłości chciałabym otworzyć własną restaurację. Za najważniejszą wartość w życiu uważam rodzinę, dlatego marzę o jej założeniu... I będzie to najszczęśliwsza rodzina jaka chodziła po tej ziemi!
 
4. Róża Warzecha Cieszyn
Wzrost 174 cm
18 lat
- Uczę się w Liceum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Przyszłość swoją wiążę z architekturą, ponieważ kocham rysować. Moją pasją jest sport. Od trzeciego roku życia uprawiam zawodniczo narciarstwo alpejskie, biegam po górach i jeżdżę konno. Jestem osobą pełną energii. Lubię stawiać sobie nowe wyznawana. W przyszłości chcę zmierzyć się także z triatlonową przygodą. Kocham promować zdrowy tryb życia oraz zarażać nim innych. Jestem tu po to, aby udowodnić wszystkim, że można połączyć dwa światy: sportu i kobiecości.
 
5. Klaudia Wasilak Brzeszcze
Wzroist 174 cm
19 lat
- Jestem tegoroczną maturzystką technikum logistycznego. Moją pasją od dziecka jest teatr i muzyka. Nie wyobrażam sobie bez nich życia. Obecnie moim celem i największym marzeniem są studia na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Nie boję się wyzwań, ponieważ mocno wierzę, że ciężką pracą da się osiągnąć najwyższe szczyty. Poza tym uważam, że rzeczy niemożliwe nie istnieją.
 
6. Wiktoria Borkowska Bielsko-Biała
Wzrost 174 cm
20 lat
- Studiuję Zarządzanie w Turystyce i Hotelarstwie na pierwszym roku. Dodatkowo pracuję jako kelnerka w restauracji. Razem z mamą prowadzimy sklep charytatywny. Uwielbiam podróżować w kraju i za granicą. W przyszłości chciałabym mieć własny hotel Wellness & Spa, a nawet całą ich sieć - już dziś zapraszam wszystkich na wspaniały, relaksujący pobyt. Mam nadzieję, że to osiągnę!
 
7. Julia Żurek Andrychów
Wzrost 176 cm
18 lat
- Uczę się w Liceum Ogólnokształcącym o profilu matematyczno-fizycznym. Moją pasją jest teatr. Od drugiego roku życia gram w teatrze. Moją pierwszą rolą była postać dwuletniego dziecka noszonego przez wszystkich na rękach. Bardzo mi się to spodobało i tak już zostałam w teatrze! Lubię nowe wyzwania, aktywnie spędzam czas. Gram w siatkówkę, badmintona, biegam. Wśród moich znajomych panuje opinia, że jestem pozytywnie zakręcona.
 
8. Sabina Żak Cieszyn
Wzrost 178 cm
18 lat
- Uczę się w technikum o profilu technik obsługi turystycznej. Po ukończeniu szkoły planuję wyjechać na Maltę i tam znaleźć pracę związaną z moim kierunkiem. Moją główną pasją jest sport i aktualnie zaczęłam przygodę z pole dance. W wolnych chwilach udzielam się jako wolontariuszka w Fundacji "Lepszy Świat" i wyprowadzam na spacer psy ze schroniska. Miłość do zwierząt zaszczepili we mnie rodzice i jestem im za to bardzo wdzięczna. Modelingiem zajmuję się od trzech lat, ale jest to mój pierwszy konkurs, w którym biorę udział. Traktuję to jako przygodę i nowe doświadczenie. W życiu kieruje się zasadą "nigdy nie mów nigdy", ponieważ wszystko jest możliwe.
 
9. Magdalena Kasiborska Zawada koło Zbrosławic
Wzrost 179 cm
19 lat
- Jestem tegoroczną maturzystką. Interesuję się muzyką i sportem. W wolnych chwilach gram na fortepianie. Od 16. roku życia związana jestem z modelingiem, uwielbiam podróże, a w wolnych chwilach dużo czytam. W przyszłości planuję studiować medycynę estetyczną. Właśnie wróciłam z pokazów mody ślubnej w Mediolanie, Paryżu i Barcelonie.
 
10. Sara Skoupilova Czeski Cieszyn
Wzrost 182 cm
18 lat
- Chodzę do Liceum Ekonomicznego. Startuje w tym konkursie, bo mam polskie korzenie - babcia i dziadek byli Polakami. Moją pasją jest sport. W dzieciństwie grałam w badmintona oraz siatkówkę, a teraz gram w piłkę nożną. Interesuję się nowymi trendami w modzie, uwielbiam oglądać pokazy mody. W przyszłości chciałabym dużo podróżować i zwiedzać świat.
 
11. Natalia Błahut Cieszyn
Wzrost 183 cm
21 lat
- Aktualnie uczę się na kierunku higienistka stomatologiczna i pracuję w gabinecie stomatologicznym. Fascynują mnie ciekawe podróże, kultura i zwyczaje innych krajów. Moim marzeniem jest odwiedzić Tajlandię, Dominikanę, Nową Zelandię oraz Indie, ale cieszę się również z każdej wolnej chwili, kiedy mogę zarzucić plecak na ramię i wyruszyć w góry. Interesuję się również siatkówką. Jestem fanką klubu BBTS. Korzystając z okazji, chciałabym zaprosić do urokliwego Cieszyna. Rodzina jest dla mnie najważniejsza, a rodzice są dla mnie wzorem do naśladowania.
 
xxx
 
Gala finałowa konkursu Miss Beskidów 2019 odbędzie się 24 maja w Bielskim Centrum Kultury. Zanim to jednak nastąpi, nasi Czytelnicy w demokratycznym głosowaniu wybiorą Miss Beskidów portalu bielsko.biala.pl, która na gali otrzyma tytuł Miss Internetu. Wygra ta z przedstawionych powyżej kandydatek, która uzyska najwięcej głosów przy swoich zdjęciach (tzw. lajków). Głosować można do 23 maja (godz. 12.00). O wynikach głosowania poinformujemy na naszych łamach oraz podczas gali w BCK.

 
Foto: Grzegorz Moskal
 
Aktualizacja 23 maja godz. 20.00. Głosowanie dobiegło końca. Decyzją Czytelników, Miss Beskidów portalu bielsko.biala.pl została Klaudia Wasilak. Gratulujemy!