Jak co roku wiosną, o koronę rywalizować będą w Bielsku-Białej najpiękniejsze nastolatki z południa Polski. Przedstawiamy jedenaście ślicznych i utalentowanych kandydatek do tytułu Miss Beskidów Nastolatek 2019. Zwyciężczynię tego konkursu poznamy 24 maja na gali w Bielskim Centrum Kultury, ale już dziś nasi Czytelnicy mogą głosować na swoją faworytkę. Kandydatka, która otrzyma najwięcej głosów, zostanie Miss Nastolatek portalu bielsko.biala.pl.

Lucyna Grabowska-Górecka, pomysłodawczyni i organizatorka konkursów piękności podkreśla, że dziewczyny startujące w tegorocznej edycji wyborów są dowodem na twierdzenie, że najpiękniejsze nastolatki mieszkają na beskidzkiej ziemi.

Pomagamy im rozwinąć się w piękny kwiat

- Nie jest łatwo poddawać się ocenie innych ludzi w tak niewymiernej rywalizacji, jaką jest uroda. Wszak o gustach się nie dyskutuje. Dlatego w konkursie dla nastolatek nie mniej ważne niż uroda są ich pasje, zainteresowania i różne talenty: muzyczne, sportowe, wokalne, kulinarne czy naukowe. Nastolatki startujące w tegorocznym konkursie mają na swoim koncie wiele sukcesów, dyplomów i medali - podkreśla organizatorka konkursu.

Atutem dziewczyn ubiegających się o tytuł Miss Beskidów Nastolatek 2019 jest koleżeńskość. - Wzajemnie się wspierają i brak między nimi zaciekłej rywalizacji - przekonuje pani Lucyna. Podczas długich przygotowań do gali zauważyła również, że dziewczyny mają w sobie wiele empatii i są bardzo wrażliwe. - To takie piękne pączki, którym pomagamy rozwinąć się w piękny kwiat - wyjaśnia.

O koronę Miss Beskidów Nastolatek 2019 ubiega się jedenaście kandydatek:

12. Aleksandra Wójcik Zasole Bielańskie
17 lat
166 cm
Kocha śpiewać. Od czwartego roku życia występuje na scenie. Jest utalentowana w wielu dziedzinach: maluje, rysuje, pisze wiersze i opowiadania, a także teksty piosenek. Pasjonuje ją kultura Azji, szczególnie Japonii i Korei Południowej. Uczęszcza do technikum o profilu architektura krajobrazu.
 
13. Aleksandra Nycz Wola k. Pszczyny
15 lat
171 cm wzrostu
Jej pasją jest muzyka. Od ośmiu lat gra na skrzypcach i tańczy. Dwa lata temu rozpoczęła naukę gry na pianinie. Od roku pracuje w network marketingu. W niedalekiej przyszłości zamierza otworzyć własną działalność gospodarczą. Na razie uczęszcza do szkoły podstawowej w Międzyrzeczu.
 
14. Martyna Chorzępa Rzeszów
17 lat
172 cm wzrostu
Dwukrotna uczestniczka konkursów piękności na Podkarpaciu. Obecnie uczęszcza do technikum gastronomicznego i kształci się na profilu technik-hotelarz. Ma za sobą udany debiut na wybiegu. Brała udział m.in. w pokazie mody FOLK organizowanym w Zakopanem. Nie boi się podążać za swoimi marzeniami. Swoją przyszłość wiąże z modelingiem.
 
15. Martyna Winter Cieszyn
14 lat
173 cm wzrostu
Pasjonuje ją malarstwo i kaligrafia. Uczęszcza do ósmej klasy szkoły podstawowej. Śpiewa w szkolnym chórze i udziela się w kółku teatralnym. Uwielbia podróże i smak potraw charakterystycznych dla kultury odwiedzanego kraju. W przyszłości zamierza kontynuować naukę w liceum na profilu biologiczno-chemicznym. Marzy o ukończeniu studiów medycznych. Chce zostać pediatrą albo chirurgiem plastycznym.
 
16. Anna Krzesińska Kraków
16 lat
173 cm wzrostu
Uczennica gimnazjum. Trenowała wyczynowo gimnastykę artystyczną. Dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce w zawodach międzynarodowych. Kocha zwierzęta. Dwukrotnie organizowała akcję charytatywną na rzecz krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Telewidzom znana jest z serialu „Szkoła”, gdzie wciela się w rolę Magdy. Uwielbia tańczyć, śpiewać, fotografować i podróżować.

 
17. Michalina Buchalik Czerwionka-Leszczyny
17 lat
174 cm wzrostu
Uczennica liceum ogólnokształcącego. Interesuje się sportem i modelingiem. Marzy o podróżach do najdalszych zakątków świata. Po ukończeniu liceum zamierza studiować architekturę.
 
18. Sandra Trojak Bulowice
15 lat
177 cm wzrostu
Uczennica gimnazjum w Kętach. Uwielbia podróże i kocha zwierzęta. W przyszłości chciałaby założyć własne schronisko dla bezdomnych pupili. Marzy także o podróży dookoła świata.
 
19. Katarzyna Janosz Wilkowice
14 lat
179 cm wzrostu
Rzeźbi w glinie, gra na gitarze i keyboardzie. Uczy się w szkole podstawowej. Interesuje się sztuką przestrzenną. Latem w wolnym czasie jeździ na wrotkach, a zimą wybiera narty i łyżwy.
 
20. Amelia Koc Bielsko-Biała
15 lat
178 cm wzrostu
Jeździ konno i uprawia skok wzwyż. W tym roku kończy ósmą klasę szkoły podstawowej. Uwielbia poznawać inne kultury. Marzy o wyjeździe do Azji i Ameryki Południowej. Uważa, że start w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2019 pozwoli jej podjąć nowe wyzwania.
 
21. Natalia Handzlik Hecznarowice
16 lat
178 cm
Optymistka. Uczennica ostatniej klasy gimnazjum. Prowadzi zdrowy i aktywny tryb życia. Kocha podróże, jazdę na rolkach. Jej wielką pasją jest gotowanie. W przyszłości chciałaby otworzyć własną restaurację.
 
22. Martyna Wala Bielsko-Biała
16 lat
182 cm wzrostu
Uczennica technikum hotelarskiego. Interesuje się sportem i tańcem. Jej pasją jest wizaż. W wolnym czasie gra w koszykówkę i słucha muzyki. Według Martyny, to idealny sposób odreagowania złych emocji. - Po burzy zawsze przychodzi słońce, a dzień bez śmiechu jest dniem straconym - to jej życiowe motto.
 
xxx
 
Gala finałowa konkursu Miss Beskidów Nastolatek 2019 odbędzie się 24 maja w Bielskim Centrum Kultury. Zanim to jednak nastąpi, nasi Czytelnicy w demokratycznym głosowaniu wybiorą Miss Nastolatek portalu bielsko.biala.pl. Wygra ta z przedstawionych powyżej kandydatek, która uzyska najwięcej głosów przy swoich zdjęciach (tzw. lajków). Głosować można do 23 maja (godz. 12.00). O wynikach głosowania poinformujemy na naszych łamach oraz podczas gali w BCK.
 
Foto: Janusz Czarnik
 
Aktualizacja 23 maja godz. 20.00. Głosowanie dobiegło końca. Decyzją Czytelników, Miss Nastolatek portalu bielsko.biala.pl została Anna Krzesińska. Gratulujemy!