Dziesięć ślicznych dziewcząt wzięło udział w finale konkursu Miss Beskidów Nastolatek, który z dwumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa odbył się w sobotę w bielskim hotelu Dębowiec. Kandydatki wykazały się nie tylko urodą i zgrabnymi sylwetkami, ale także wieloma talentami. Wygrała Anita Szewczyk, która zdaniem jury wyróżniała się w tym czarującym gronie.

Gala finałowa najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności dla nastolatek w regionie miała odbyć się w maju, ale z powodu pandemii koronawirusa dopiero w minioną sobotę mogły zapaść decydujące rozstrzygnięcia. Finał w bielskim hotelu Dębowiec został przeprowadzony z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Rywalizacja była zacięta i zarówno jury, jak widzowie wybierający Miss Publiczności mieli problem ze wskazaniem najpiękniejszych kandydatek. Dziewczęta prezentowały się w różnych strojach i układach choreograficznych. Podczas wcześniejszych indywidualnych rozmów jury poznało ich motywacje i talenty. Część kandydatek osiąga sukcesy w sporcie, inne wraz z rodzicami zwiedzają świat, świetnie tańczą, mają pierwsze udane doświadczenia w modelingu albo potrafią wypiekać pyszne ciasta.

Decyzją jury, w którym zasiadała m.in. Miss Polski 2019 Magdalena Kasiborska, tytuł Miss Beskidów Nastolatek 2020 przyznano 15-letniej Anicie Szewczyk (174 cm wzrostu). Nowa miss jest śliczna i utalentowana. Zaczynała od nauki baletu, a od pięciu lat rozwija swoją pasję poprzez taniec współczesny. W wolnych chwilach relaksuje się, jeżdżąc konno. W tym roku chce rozpocząć naukę w szkole średniej o profilu prawno-artystycznym. W przyszłości chce zostać prawnikiem, aby pomagać ludziom. Przed rokiem rozpoczęła przygodę związaną z modelingiem, którą chce kontynuować.

Okazały puchar otrzymała 15-letnia Joanna Filek, która decyzją Czytelników jest od wiosny Miss Internetu, czyli portalu bielsko.biala.pl. Joasia ze zdecydowaną przewagą wygrała plebiscyt, który wiosną przez miesiąc odbywał na stronie głównej naszej gazety, ale ze względu na pandemię kornawirusa i przełożenie finału z maja na lipiec mogliśmy dopiero teraz ogłosić oficjalne wyniki głosowania. Nowa miss nastolatek portalu bielsko.biala.pl jest bielszczanką, absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Bielsku-Białej. W wolnym czasie trenuje pole dance i pływanie. Wiele podróżuje z rodzicami. W przyszłości chciałaby zwiedzić cały świat.

Wyniki finału konkursu Miss Beskidów Nastolatek 2020
Miss Beskidów Nastolatek - Anita Szewczyk
I wicemiss - Paulina Porwoł
II wicemiss - Julia Jachimek
III wicemiss - Julia Chluba
IV wicemis - Paulina Wróbel
 
Tych pięć laureatek oraz dwie kandydatki, które otrzymały tzw. zielone karty - Martyna Młocek i Sylwia Kolasa - będzie reprezentować Beskidy na dalszych etapach konkursu Miss Polski Nastolatek 2020.
 
Miss Internetu - portalu bielsko.biala.pl - Joanna Filek
Miss Publiczności - Paulina Porwoł
 
Organizatorem konkursu Miss Beskidów Nastolatek, który odbywa się w ramach wyborów Miss Polski Nastolatek jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest jego patronem medialnym (wszystkie kandydatki przedstawialiśmy TUTAJ).
 
bb