Nie mogło być inaczej. Piękna Wiktoria Fober jak na osobę o tym imieniu przystało została zwyciężczynią konkursu Miss Beskidów 2020. 19-latka z Ustronia wygrała wcześniej rywalizację w dorocznym plebiscycie portalu bielsko.biala.pl, za co na wczorajszej gali w BCK otrzymała tytuł Miss Internetu. Misterem Beskidów 2020 został Jakub Hazuka z Cieszyna. Konkurs odbył się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

W Bielskim Centrum Kultury odbyła się wczoraj gala finałowa konkursów Miss Beskidów 2020 oraz Mister Beskidów 2020. Według pierwotnych planów, finał miał odbyć się w maju, ale ze względu na pandemię koronawirusa termin ostatecznej rozgrywki przesunięto. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, galę oglądać mogła stosunkowo niewielka grupa widzów, choć ze zgromadzeniem kompletu publiczności nie byłoby żadnych problemów.

Laureatki płaczące ze szczęścia

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski z małżonką oraz Gerhard Parzutka von Lipiński, prezes firmy Nowa Scena, która jest organizatorem i producentem konkursów Miss Polski, Miss Polski Nastolatek i Miss Supranational. W piękniejszej części widowni wyróżniały się Magdalena Kasiborska, Miss Polski 2019, Anita Szewczyk, niedawno wybrana Miss Beskidów Nastolatek 2020 oraz Anna-Maria Jaromin, Miss Beskidów 2018. Nie zabrakło także Bartosza Gwiazdy, wicemistera Beskidów 2019.

Decyzją jury Miss Beskidów 2020 została 19-letnia Wiktorta Fober z Ustronia (169 cm wzrostu). W maju śliczna Wiktoria wygrała doroczny plebiscyt portalu bielsko.biala.pl, za co na wczorajszej gali w Bielskim Centrum Kultury otrzymała tytuł Miss Internetu. Nowa Miss Beskidów ukoronowana została przez ustępującą Miss Beskidów 2019 Magdalenę Kasiborską. Misterem Internetu i portalu bielsko.biala.pl wybrano 25-letniego Sebastiana Kubika, instruktora zumba fitness. W kuluarach po zakończeniu gali widzieliśmy laureatki płaczące ze szczęścia. To nie były sztuczne łzy!

- Moją największą pasją jest taniec, który trenuje od dziesięciu lat. Uwielbiam również śpiewać. Wspaniałym doświadczeniem był dla mnie udział w musicalu „Grease” na deskach cieszyńskiego teatru, gdzie mogłam wcielić się w rolę jednej z głównych bohaterek. W dzieciństwie grałam na pianinie. Moim zimowym hobby jest narciarstwo. Lubię podróżować i poznawać nowe kultury i zwyczaje innych narodów - mówi Wiktoria.

Szczególnie gorące emocje

Tytuł Mistera Beskidów 2020 otrzymał 20-letni Jakub Hazuka z Cieszyna, który aktualnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje na SGGW. Na liście jego pasji pierwsze miejsce zajmuje siatkówka. Do sukcesów zalicza dwukrotne powołanie do kadry Śląska, zdobycie dwóch medali mistrzostw Polski w hali oraz zakwalifikowanie się do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Z sukcesami zajmuje się również fotografią. Jest pomysłodawcą i założycielem projektu Mirrortown, czyli wiszących luster na dworcu, bibliotece przy ul. Głębokiej i na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Szczególnie gorące emocje na widowni towarzyszyły pokazowi modnych strojów kąpielowych w wykonaniu kandydatek do korony. Kandydaci prężyli muskuły po rozerwaniu koszulki na swoim torsie. Publiczność oklaskiwała także występy młodziutkich tancerek z Prywatnej Szkoły Baletowej Aleksandry Jurczak.

Wyniki finału konkursu Miss Beskidów 2020:
Miss Beskidów 2020 Wiktoria Fober
I wicemiss Wiktoria Wolczyk (Miss Publiczności)
II wicemiss Weronika Krawczyk
III wicemiss Hanna Cieślar
IV wicemiss Agata Kornaś
 
Wyniki finału konkursu Mister Beskidów 2020:
Mister Beskidów 2020 Jakub Hazuka (Mister Publiczności)
I wicemister Dorian Nonna Bachoń
II wicemister Adrian Lach
III wicemister Mateusz Guga
IV wicemister Wojciech Felsch
 
***
 
Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym konkursów Miss Beskidów oraz Mister Beskidów, organizatorem plebiscytu internetowego Miss Internetu oraz Mister Internetu. Organizatorem wydarzenia jest agencja modelek Grabowska Models.
 
rok