W piątek 28 września w Klubokawiarni Aquarium zagra Harplino duet – utalentowani muzycy; harfistka i skrzypek.

Harplino Duet to harfistka Amelia Tokarska i skrzypek Jessé Reis. Polsko-brazylijski zespół utworzyło w 2017 roku dwoje młodych artystów, podejmując w swojej działalności koncertowej misję popularyzacji muzyki kameralnej, akcentując siłę jej oddziaływania, łączenia kultur i tradycji muzycznych.

W programie koncertu usłyszymy muzykę południowoamerykańską, od Astora Piazzolli do Toma Jobim'a.

Amelia Tokarska naukę gry na harfie rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie harfy Ewy Jaślar-Walickiej. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w Royal Conservatory of Brussels w klasie harfy prof. Jany Bouskovej, a obecnie kontynuje edukacje na studiach magisterskich. W ramach programu Erasmus studiowała także w Academy of Performing Arts w Pradze. Obecnie jest harfistką Opery Narodowej w Brnie oraz pierwszą harfistką Filharmonii Bohuslava Martinů w Zlínie. 
Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Była również stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, a aktualnie jest stypendystką klubu Soroptimist International. Została wybrana przez Komisję World Harp Congres jako jedna z 24 młodych harfistek z całego świata do programu Focus on Youth. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Pochodzący z São Paulo brazylijski skrzypek Jessé Reis naukę gry na swoim instrumencie rozpoczął pod okiem swojego ojca, skrzypka, w wieku zaledwie 3 lat. Mając sześć lat, zaczął uczyć się u Johna Splindera (absolwent Julliard School of Music, skrzypek Municipal Orchestra of São Paulo oraz Jazz Symphony), a następnie u Pablo De Leona (koncertmistrz i solista Orchestra Municipal of São Paulo). Wystąpił jako solista z Camerata Callis mając zaledwie 12 lat, a w wieku 15 lat z Camerata Fukuda. W wieku 13 lat wygrał przesłuchania do Experimental Orchestra of the Repertory of São Paulo Theatre, gdzie grał w latach 2010-2017. Jest zwycięzcą Week Eleazar de Carvalho Southeast and National Stage (2015), 24th OER Young Soloists Competition (2014) oraz Prelude Competition Culture TV (2016). Obecnie jest skrzypkiem Morawskiej Opery w Ołomuńcu oraz Filharmonii im. Bohuslava Martinů w Zlínie.

Bilety:
20 zł (przedsprzedaż)
25 zł w dniu koncertu