W czwartek 11 października w Klubokawiarni Aquarium zagra duet utalentowanych muzyków: Irek Wojtczak z saksofonem sopranowym i Kamil Piotrowicz – fortepian.


O 19:00 w czwartek usłyszymy premierowy duet dwóch wykonawców sceny muzyki improwizowanej. Z przekonaniem sięgają do źródeł klasyki, jazzu, polskiego folkloru, prowadząc narrację w stronę totalnej spontaniczności.

Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator, kompozytor i aranżer. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej w klasie klarnetu, podjął studia dyrygenckie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, które ukończył w 1995 roku. Początkowo pracował jako muzyk sesyjny, w trójmiejską scenę muzyczną wpisał się udzielając się w wielu zespołach jako lider, sideman czy gość specjalny. 
Wziął udział w specjalnym projekcie Polish Brass Ensemble feat. Dave Douglas. Koncertował z wielkimi artystami muzyki jazzowej i nie tylko. Od lat jest animatorem polskiej muzyki ludowej, która stała się inspiracją do jego dwóch albumów: Direct Memory Access (2010) i Folk Five (2014). Nagrany wspólnie z nowojorskimi muzykami album Folk Five został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków w magazynach takich jak All About Jazz czy The New York City Jazz Record. Wojtczak jest obecnie liderem zespołów The Bees' Knees i Folk Five.

Kamil Piotrowicz – pianista i kompozytor. Nominowany do nagrody "Fryderyk 2017" za drugi autorski album "Popular Music" wraz z zespołem Kamil Piotrowicz Sextet. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.  Laureat wielu festiwali i konkursów jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycje), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix). Laureat kilku nagród kulturalnych, m in. "Młody Twórca Kultury" Miasta Gdańska, Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną "Pro Arte" czy nominację do "Pomorskiej Nadziei Artystycznej". Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak / Piotrowicz, Plastic Poetry, Minim Experiment, Ådselæder, HALVAA, Il Mare Mi Dice Le Cose. 

Bilety:

  • 20 zł przedsprzedaż (ruszy wkrótce – damy znać!),
  • 25 zł w dniu koncertu.