Welicoruss grający metal symfoniczny rodem z Syberii 8 listopada zaprezentuje się w Rude Boy Club. Będzie to jeden z wielu koncertów w ramach trasy Northern Forces Assault.

Rosyjski zespół będzie wspierać Valkenrag z Łodzi, których muzyka definiowana jest jako melodic – viking death metal, oraz Radogost, grający metal z elementami folku słowiańskiego.
Start wydarzenia zaplanowany jest na 19:00. 

Welicoruss to zespół grający symfoniczny pagan/black metal. Założony został na Zachodniej Syberii w 2005 roku. Ich muzyka to połączenie symfonicznych aranżacji z potężnymi riffami gitarowymi i black metalową, progresywną perkusją. Zróżnicowanie wokalu (począwszy od growlu, przez scream, na czystych chórach kończąc) sprawia, że muzyka Weilcoruss jest wyjątkowa i wyrazista. Tworząc muzykę, teksty i oprawę koncertów muzycy czerpią pełnymi garściami z tradycji północnoruskiej i skandynawskiej. Członkowie zespołu mają ogromne doświadczenie sceniczne i studyjne, dodatkowo bardzo prężnie koncertują. Dotychczas Weilcoruss zagrał na Hellfest 2017 (France), Wolszeit Festival 2015 (Niemcy), Made of Metal 2014 (Czech), Gothroom Festival 2015 (Słowacja), Exit Festival (Serbia), Metal Heads` Mission 2008 (Ukraina). W tym roku zagra na Ragnarok Festival 2016 w Niemczech.
Zespół jest w trakcie prac nad albumem pt. Siberian Heathen Horde, który ma ukazać się wiosną 2019 roku.

Valkenrag – zespół założony w 2006 roku, w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwsze demo pt. Nordwind, wydali równo 10 lat temu. Następnie, krótko grający album Valkenrag ( 2012 ). Po kilku latach i zmianach personalnych ostał się tylko Lorghat, który kompletując resztę składu zmienił projekt w normalnie funkcjonujący zespół. Owocem wspólnej pracy był pierwszy długogrający album „Twilight of blond and flesh” (2015) wydany przez Art Of The Night Productions. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno na rodzimej ziemi jak i na obczyźnie. Do połowy roku 2017 roku zespół zdążył zagrać wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych dzieląc scenę wespół z takimi grupami jak: Unleashed, Rotting Christ, Ensiferum, Taake, Venom, Negura Bunget i wiele innych.

Muzyka prezentowana przez Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Swego czasu zespół okrzyknięto mianem „polskiego Amon Amarth”, jednakże można znaleźć wśród ich twórczości również elementy black metalu i folku. Obecnie Valkenrag jest w trakcie rejestrowania ścieżek nowego pełnego albumu, którego premiera powinna ukazać się już niedługo.