W dniach 16-17 stycznia w Galerii Bielskiej BWA odbędą się warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci i młodzieży: dotyk, modelowanie, zabawa fakturą.

Warsztaty rzeźbiarskie, kierowane do dzieci i młodzieży odbywać się będą w scenerii styczniowo-lutowej wystawy rzeźb, pochodzących z Kolekcji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Podczas zajęć uczestnicy poznają sposoby kształtowania materii, nauczą się przestrzennego modelowania, zabawią się fakturą. Zbadają materię dotykiem, nadadzą jej kształt.
Uwzględniając wiek uczestników, prowadzący warsztaty zaproponują tworzenie różnych form rzeźbiarskich, takich jak płaskorzeźba, relief czy też pełna rzeźba. 

Warsztaty kierowane są do dwóch grup wiekowych:

  • I grupa: dzieci w wieku 7–11 lat. Warsztaty rozwiną w dzieciach umiejętności manualne oraz pobudzą zapał twórczy, ożywią kreatywność. Stanowić będą ciekawą zabawę, pozytywnie wpływając na rozwój dziecka.
  • II grupa: młodzież w wieku 12–16 lat. Zajęcia dla młodzieży szkolnej wpływają na rozwój zdolności plastycznych, pobudzają wrażliwość artystyczną, uczą wytrwałości, cierpliwości i planowania. Relaksują.

Warsztaty organizowane są w Galerii Bielskiej BWA w terminie 16 stycznia - 17 lutego 2019 roku.
Prowadzenie: Małgorzata Krzempek, edukatorka artystyczna, plastyczka, Galeria Bielska BWA.

Zapisy: poniedziałek – piątek, w godz. 7.00–15.00 pod nr tel.: 501 521 728 lub poprzez
 e-mail: m.krzempek@galeriabielska.pl

Cena: 20 zł – cykl dwóch warsztatów (formowanie i szkliwienie); 10 zł – zajęcia z formowania.