Galeria Fotografii B&B zaprasza na wernisaż i wystawę fotografii „Citymorphosis” 1. lutego.


Od poczatku lutego będzie można oglądać wystawę prac Marka M. Berezowskiego – Fotografa i antropologa kultury. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18:00. Kuratorem wystawy jest Inez Baturo.

Projekt Citymorphosis

Od Berlina, przez Warszawę i Moskwę, po Pekin. Citymorphosis to opowieść o przemianach miast dawnego Bloku Wschodniego. Dokumentalne poszukiwanie oznak transformacji od komunistycznego krajobrazu do współczesnych miast ery globalnego kapitalizmu. 

To projekt foto-dokumentalny, wybierając kadry pozbawione znaków, symboli, możliwa stała się wizualna synteza uniwersalnych i globalnych przemian współczesnych miast “Wschodu, obserwacja procesów unifikacji przestrzeni miejskiej i pop-kulturowych wzorców. Zdjęcia na wystawie i w książce są niepodpisane. Dzięki temu, choć złożona z pozornie odległych miejsc, różnych miast i państw, rzeczywistość przedstawiona w Citymorphosis może wydawać się jednym megamiastem.

Zdjęcia zostały zrobione głównie w: Berlinie (Niemcy), Warszawie, na Śląsku (Polska), w Moskwie, Petersburgu (Rosja), Pekinie, Chongqing, Tianjin, Guangzhou, i Wenchang (Chiny) w latach 2013-2016. Miasta zostały wybrane przede wszystkim zgodnie z indeksem światowych miast globalnych (The Global Cities Index), w których przedstawiane zjawiska zachodzą najintensywniej.

Wystawę będzie można oglądać do