02 marca o godz. 17.00 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na spotkanie z Michałem Kozaczko autorem humoreski fantasy „Pocięte opowieści".

Michał Kozaczko – profesor capoeira i fizjoterapeuta, zafascynowany ruchem i możliwościami rozbudzania w ciele ukrytych zdolności. Rozkminiacz i obserwator świata, amator mango i górskiego wędrowania. Muzykujący pasjonat muzyki. Z fantastyką zetknął się za młodu przy grach fabularnych, karciankach i planszówkach. Oczarowany twórczością Terrego Pratchetta i jego humorystycznym podejściem do tematu fantasy. W przeciwieństwie do swojego mistrza, potwornie źle wygląda w każdym nakryciu głowy.

„Są takie miejsca, gdzie wyobraźnia może wiele. W innych może naprawdę wszystko. Takim jest świat opisany w Pociętych Opowieściach! Tutaj jeden fantastyczny koncept goni drugi, magiczne stwory przebiegają przed oczami jak wiewiórki przez parkową aleję, a jedyne co my możemy, to powiedzieć O, popatrz, popatrz! I tak jak w przypadku wiewiórki w oczach zostaje nam tylko miraż,wspomnienie rudej kity, a my już pędzimy za następnym obrazem. Nieważne, na którego z bohaterów skierowane zostanie oko wszechwiedzącego narratora. Patrzy zawsze tam, gdzie warto spoglądać.”

– Mateusz Świstak, autor Timburu.