Bajecznie kolorowe miejskie krajobrazy, rozświetlone kamienice i zaułki.

Wystawa malarstwa związanego tematycznie z miejskim pejzażem, w którym dominującą rolę odgrywają światło i kolor.

Joanna Rzeźnik.
Bielszczanka z urodzenia (1982). Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, gdzie uzyskała dyplom z druku sitkowego i tkaniny artystycznej. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego w zakresie malarstwa sztalugowego (2008).
Prowadziła Galerię Autorską i Pracownię Artystyczną na terenie zabytkowej Starej Rzeźni w Poznaniu (2010–2012). Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienia w konkursie „Obraz przestrzeni publicznej” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (2008); Grand Prix „Salonu Wielkopolskiego 2009” – Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Stypendystka Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Bielska-Białej (2007, 2010); otrzymała stypendium artystyczne Miasta Poznań dla Młodych Twórców (2009).

Autorka wystaw indywidualnych malarstwa, m.in. „Pryzmat” w Galerii Akademickiej ATH w Bielsku-Białej (2016); „Światło w Obrazie” w Klubie Opcja w Poznaniu (2014) „bezmiary czasu – ŚWIATŁO” w Galerii Wspólnej w Bydgoszczy (2012); „Światło w Obrazie”, Galeria Bielska BWA (2011); „Szkice w Zamku” (instalacja), z cyklu „Moje miasto” w Galerii Baszta w Muzeum w Bielsku Białej (2008). Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych. Mieszka we Wrocławiu.