Bielski zespół po raz kolejny odniósł sukces. Tym razem zdobył pierwsze i drugie miejsce w Turnieju "Power Dance".

9 listopada w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego "Power Dance".

- Jury po obejrzeniu prezentacji w półfinałach wyłoniło pięć zespołów, które weszły do ścisłego finału, w tym dwie grupy "Jarzębinek" - mówi Barbara Komarnicka-Drużbicz.

Zespół ostatecznie zdobył pierwsze (grupa do lat 12. za "Kocie Igraszki") oraz drugie miejsce (grupa do lat 15. za "Dogonić myśli") w kategorii wiekowej do lat 15. Choreografię przygotowała Aleksandra Komarnicka-Drużbicz

Warto podkreślić, że nagrody wpisują się w pasmo sukcesów, które odnoszą "Jarzębinki" oraz "Antrakt", obie grupy związane z Bielskim Centrum Kultury, wystarczy przypomnieć tylko o tegorocznych Spotkaniach Tanecznych "Spontan" oraz Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieżowej "Kielce 2013".  Zespół "Jarzębinki" zdobył trzy Złote Jodły. Laury zostały przyznane w kategoriach: miniatura taneczna do 12 lat, miniatura taneczna do 16 lat oraz Złota Jodła Wychowawcza Kapituła Honorowej Odznaki za Zasługi dla Festiwalu wyróżniła tym tytułem Barbarę Komarnicką-Drużbicz. Aleksandra Komarnicka-Drużbicz zdobyła ponadto wyróżnienie za  przygotowanie oryginalnych układów choreograficznych, w których widoczna jest jakość wykonania i ciekawe podejście do prezentowanego tematu.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne.

kgo