Premierowy ?Sęp?, ?Życie Pi?, ?Jack Reacher: jednym strzałem? i na koniec ?Wyszłam za mąż, zaraz wracam? ? oto nowe propozycje bielskich multipleksów. Jak co tydzień, repertuar kin jest bardzo zróżnicowany, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym tygodniu repertuary Heliosa jak i Cinema City jest bardzo podobne.

Repertuar kina Cinema City: http://www.bielsko.biala.pl/5,kina

Repertuar kina Helios: http://www.bielsko.biala.pl/1,kina

Premierowy ?Sęp? już ściąga wielu widzów, których opinie jasno wskazują na to, że film jest warty zobaczenia, niezależnie od wieku i płci. Polska produkcja w reżyserii Eugeniusza Korina z doborową obsadą (w rolach głównych Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski i Anna Przybylska). Historia twardego, nieprzekupnego policjanta, tytułowego Sępa, który pod wpływem uczucia (Natasza), szuka odpowiedzi na pytanie: czy istnieje coś ważniejszego niż życie? Film wyświetlany przez cały tydzień w dogodnych godzinach zarówno porannych, jak i popołudniowo-wieczornych.

Kryminalny ?Jack Reacher: jednym strzałem? to nowa propozycja multipleksów dla wielbicieli kina akcji. Małe miasteczko. Pewnego dnia zostaje zastrzelonych 5 osób. Cień podejrzeń od razu pada na snajpera, byłego wojskowego, który rzecz jasna zostaje natychmiastowo aresztowany. Jedynym jego zeznaniem jest zdanie: ?Sprowadźcie Jacka Reachera?. Kim jest? Czy w ogóle istnieje? W tej roli występuje Tom Cruise.

Kolejną propozycją w tym tygodniu jest ?Życie Pi? ? amerykańsko-chińska produkcja w reżyserii Ang Lee o charakterze przygodowym. Montreal. Film opisuje losy 17-letniego Pi, który w wyniku tragicznych okoliczności (jako jedyny ocalał na zatopionym statku) zostaje sam z? tygrysem Richardem Parkerem. Człowiek i dzikie zwierzę siłą rzeczy uczą się żyć obok siebie. Pi, mimo wielu trudności, nigdy nie traci wiary w to, że będzie dobrze. Film zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, każdy może wynieść z niego jakąś mądrość. Wyświetlany codziennie przez cały dzień, w wersji z napisami oraz dubbingowanej.

Cinema City przygotowało jeszcze jedną premierę ? francuską komedię romantyczną z domieszką akcji i przygody ? ?Wyszłam za mąż, zaraz wracam?. Isabelle pragnie z całych sił złamać klątwę krążącą od pokoleń nad jej rodziną ? nieudane małżeństwa. Nie jest to jednak takie proste ? czeka ją dość niezwykła podróż poślubna ? na dobre i? zdecydowanie na złe. Film w wersji cyfrowej. Wysokie noty w recenzjach, pozytywne opinie widzów? warto się wybrać. Nie tylko dla kobiet ;)

Dla dzieci. ?Strażnicy marzeń? ? wersja cyfrowa i 3D w obu kinach oraz ?Renifer Niko ratuje brata? w Cinema City. Filmy wyświetlane w godzinach porannych.

Pozostałe filmy. ?Hobbit? ? w wersji cyfrowej oraz 3D, obie dostępne z napisami lub dubbingiem. Nadal cieszy się, choć już mniejszą, popularnością. ?Bejbi Blues? ? kontrowersyjny film ukazujący patologiczne problemy nastolatków. Opinie widzów podzielone.  Film wyzwala wiele emocji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. ?Za dużo patologii zebranej w jednym filmie? ? mówi jedna z pracownic kina, ?Dla mnie to nic nowego, widziałam już takie przypadki? . ?Dobry film, warto się przejść? ? pisze znajomy na Facebooku. Z drugiej strony komentarze w stylu ?Żenada, szkoda pieniędzy". Warto się przejść, zobaczyć, ocenić. 

Polecamy i zapraszamy!

Autor artykułu: Marta Kobus