Jest jednym z najlepszych perskusistów na świecie, a z pewnością najlepszą perkusistką. W ubiegłym roku otrzymała nagrodę Grammy w kategorii ?Best Jazz Vocal Album?.

Amerykańska wokalistka, kompozytor i perkusista. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku siedmiu lat. W wieku jedenastu lat uzyskała stypendium na amerykańskiej uczelni Berklee College of Music, gdzie w 2003 roku otrzymała honorowy tytuł doktora. Obecnie  jest wykładowcą na tej prestiżowej uczelni.

Lista wykonawców, z którymi współpracowała jest obszerna. Znajdują się na niej m.in. Herbie Hancock, Wayne Shorter, Al Jarreau, Pat Metheny, The Yellow Jackets, Lalah Hathaway, John Scofield, Dee Dee Bridgewater, James Moody, Danilo Perez, John Patitucci, Patsy Moore, Ira Coleman, Wallace Roney i Kevin Eubanks. Więcej informacji o znakomitej perkusistce znajdziesz na stronie www.terrilynecarrington.com.

W 2012 roku otrzymała nagrodę Grammy w kategorii ?Best Jazz Vocal Album? za płytę ?The Mosaic Project?. W Bielsku-Białej wystąpi 31 stycznia w klubie Klimat. Będzie to premiera światowa jej programu i płyty ?Money Jungle?. Terri-Lyne Carrington zagra z zespołem w składzie: Aaron Parks (fortepian), James Genus (kontrabas), Asher Kurtz (gitara), Tia Fuller (saksofon) oraz wokalistka Gretchen Parlato (gościnnie).

15. Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa odbędzie się w dniach 29 stycznia - 3 lutego 2013 (szczegółowo o festiwalu pisaliśmy w artykule Zadymka z absolutnymi gwiazdami).

Nasz portal jest patronem medialnym Zadymki. Program tegorocznej imprezy znajdziesz tutaj.