Samorząd studencki Kolegium Nauczycielskiego po raz pierwszy wziął udział w akcji ?Szlachetna Paczka?. Kwesta trwała zaledwie kilka dni, a zebrane fundusze wspomogły potrzebującą rodzinę.

Akcja ?Szlachetna Paczka? rozpoczęła się początkiem grudnia 2012 roku, z inicjatywy studentów i Pani dr Doroty Siwor. ?Szlachetna Paczka? jest projektem, który działa na terenie całego kraju. Aby pomóc należy dokonać wyboru rodziny (z internetowej bazy rodzin), zapoznać się z jej potrzebami (skontaktować się z wolontariuszem rodziny), sprawdzić, czy jesteśmy w stanie zakupić najpotrzebniejsze rzeczy z listy potrzeb i (najprzyjemniejszy etap) dostarczyć paczkę do magazynu, która zaraz potem trafi do rodziny.

Studenci po dokonaniu wszelkich formalności, przystąpili do konkretnego działania. Zbiórka pieniędzy obywała się na terenie uczelni, ciesząc się ogromną popularnością. Do kwesty oprócz słuchaczy dołączyli również wykładowcy i pracownicy administracyjni. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 550 złotych.

Pieniądze trafiły do cieszyńskiego liceum, któremu nie udało się zebrać wystarczającej kwoty na zakup lodówki dla rodziny jednego z tamtejszych uczniów. Pomoc studentów Kolegium Nauczycielskiego sprawiła, że nie tylko zakupiono potrzebny sprzęt (lodówkę), ale i: artykuły spożywcze, kosmetyczne, papiernicze, chemiczne, zabawki, pościel. Studenci wspominają, że pomysł udziału w ?Szlachetnej Paczce? zrodził się z potrzeby serca, oraz z chęci zrobienia świątecznego upominku dla osób potrzebujących.

Bezcennym okazał się uśmiech na twarzach obdarowanych. Warto dodać, że ?Szlachetna Paczka ? zawitała w progi Kolegium Nauczycielskiego po raz pierwszy, ale jak zapewniają studenci, na pewno nie po raz ostatni! Oby postawa przyszłych pedagogów stała się inspiracją dla innych.

Pamiętajmy, że pomagać warto, a możemy czynić to cały rok, nie tylko w okresie świątecznym.

 

Autor tekstu: Michalina Rosner

 

Więcej o Szlachetnej Paczce: http://www.szlachetnapaczka.pl/