Finalistki Miss Południa Nastolatek godnie reprezentowały nasz region w dalszych eliminacjach, które odbyły się w ubiegłą sobotę.

Ćwierćfinały, a następnie półfinały do konkursu Miss Polski Nastolatek zostały przeprowadzone w rezydencji Belveder w Warszawie. Na wydarzenie z całego kraju przybyło 135 dziewcząt, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia. Nasz region reprezentowało dziewięć panien. Do półfinału dostało się 50 w tym 6 z Beskidów: Kinga Grądzka, Klaudia Świerzy, Klaudia Sromek, Anna Oremus, Anna Zejma, Marcelina Ziętek - aktualna Miss Południa Nastolatek. Do ścisłego finału awansowały trzy: Kinga Grądzka, Klaudia Świerzy, Klaudia Sromek.

Warto dodać, że wszystkie dziewczyny ćwiczą pod czujnym okiem Lucyny Grabowskiej-Góreckiej. Opiekunką nastolatek na zgrupowaniu będzie zaś Katarzyna Kwaśny, Miss Beskidów 2013.

Dziewczęta reprezentuje agencja Grabowska Models.

Dziś odbędą się kolejne eliminacje. Tym razem do półfinałów Miss Polski 2014. Nasz region reprezentują: Karolina Trepka, Małgorzata Habdas, Wiesława Karch, Izabela Śmietana, Patrycja Skawska i Marzena Bieniek.

Finał Miss Polski Nastolatek odbędzie się 19 czerwca w Kozienicach.

kgo