W długie zimowe wieczory warto odwiedzić bielskie kina niszowe. ?Rozwodów nie będzie?, ?Z przewiązanymi oczami? czy ?Piąta pora roku? sprawią, że widzowie na pewno nie będą się nudzić.

Bielskie kino niezależne w Galerii Wzgórze zaprasza na pełen humoru film pt. ?Rozwodów nie będzie?.  Obraz podzielony jest na trzy osobne nowele, których akcja rozgrywa się w warszawskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Bohaterowie pierwszej z nowel, to Tomek i Alina, którzy przygotowują się do ślubu. Niestety, Alina spóźnia się na ceremonie. W noweli drugiej widzimy pierwsze spotkanie Marka i Joanny. Kolejne kończy się ich ślubem. Trzecia nowela, to opowieść o Kasi i Tadku, którzy uciekają z domu, aby się pobrać. Niestety, z powodu młodego wieku, ślub ten jest niemożliwy.  Film będzie można zobaczyć 20 lutego o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik proponuje film pt. ?Z przewiązanymi oczami?. Obraz ten z pewnością zadowoli wielbicieli mocnych wrażeń. Zeznania kobiety, która została uprowadzona, a następnie torturowana stają się inspiracją do stworzenia sztuki teatralnej. Reżyser przedstawienia angażuje do głównej roli żonę swojego dentysty. Tym samym rozbija jego małżeństwo, gdyż kobieta postanawia opuścić męża i zamieszkać z reżyserem. Zazdrosny mąż próbuje odzyskać żonę. Sprawa staje się coraz bardziej poważna, gdy reżyser otrzymuje listy z pogróżkami, a koniec końców sam pada ofiarą okrutnych tortur.  Seans odbędzie się 18 lutego o godz. 20.00. Bilet w cenie 12 zł.

W Kinie Studio będzie można zobaczyć ?Piątą porę roku?. Głowni bohaterowie filmu, to Witek - owdowiały kierowca oraz Maria - emerytowana nauczycielka muzyki. Maria właśnie straciła ukochanego mężczyznę. Przed śmiercią obiecała mu jednak, że rozsypie jego prochy nad morzem. W tym celu prosi o pomoc Witka. Razem odbywają podróż na drugi koniec kraju, która staje się początkiem pięknej przyjaźni. Projekcja filmu w dniach 22-28 lutego o godz. 17.30 i 20.00. W Kinie Studio nadal można obejrzeć  film pt. ?Cezar musi umrzeć?. Opowiada historię więźniów mających przygotować adaptację sztuki teatralnej Williama Szekspira. Aby dostać rolę w tym spektaklu, więźniowie muszą przejść casting. Całymi dniami zatem uczą się tekstu i ćwiczą poszczególne sceny. Z czasem zaczynają identyfikować się z granymi przez siebie postaciami. Czy kontakt ze sztuką będzie inspiracją do zmiany ich dotychczasowego życia? Film będzie prezentowany do 21 lutego o 17.30 i 20.00. Bilety na oba seanse w cenie 15 zł.

Wszystkich wielbicieli fantastyki Kino Konesera zaprasza na ?Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują?. Comic Con, to największy amerykański festiwal poświęcony popkulturze. Bohaterowie filmów stają się tu namacalnymi postaciami. Batman, Spider Man czy lord Darth Vader spotykają się ze sobą w ?realnym? życiu. Wszystko to dzieje się na oczach zgromadzonej publiczności. Pokaz filmu odbędzie się  21 lutego o godz. 18.00. Bilety w cenie: 19 zł normalny i 16 zł ulgowy.

Polecamy i zapraszamy!

Katarzyna Stania