Bielsko-Biała to z całą pewnością najsłodsze miasto w Polsce. Od 20-22 kwietnia na bielskim Rynku odbywać się będzie Festiwal Czekolady i Słodkości. Na trzy dni starówka zamieni się w magiczną przestrzeń dla wszystkich miłośników słodyczy.

Jaką czekoladę lubicie? Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką? Niezależnie, jakie mamy gusta, jedno jest pewne, kochamy ją za smak i wspaniały aromat. Czekolada jest niezwykle inspirująca. Można z niej zrobić, muffiny, cake pops, naleśniki, herbatniki, tarty, lody, fondue oraz kosztować ją na gorąco. Podczas trzeciej edycji Festiwalu Czekolady i Słodkości w Bielsku-Białej czeka na Was wielu oryginalnych wystawców oraz ciekawy program artystyczny.

Na Rynku stanie także fontanna czekolady dla wszystkich za darmo oraz unikalna wystawa kolekcji opakowań czekolady. Na najmłodszych gości czekać będzie strefa artystycznych i kreatywnych zabaw. W programie Speaking Art - warsztaty językowo plastyczne (21 kwietnia w godz. 11:00-15:00).

  1. Rysunek w trzech wymiarach
  2. Muffinkowy łamaniec głowy
  3. Słodka martwa natura

W sobotę, 21 kwietnia od 15:30 do 17:30 będzie można wziąć udział w warsztatach organizowanych przez szkołę muzyczną. W tym czasie odbędą się warsztaty gry na bębnach afrykańskich (djembe,dun-dun i inne), warsztaty gry na gitarze elektrycznej oraz występy solowe keyboardzistów.

Dla dzieci przygotowano  wiele ciekawych warsztatów i zabaw. Mali cukiernicy będą mogli za pomocą zabawek samodzielnie przyrządzić wyjątkowe smakołyki z czekolady. Od tego momentu każdy ,,łasuch” bez trudu przygotuje idealną dla siebie słodycz w kuchni swojej mamy.

Organizatorzy razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do oddania krwi. Ambulans do poboru krwi będzie czekał na dawców w niedzielę (22 kwietnia, godz. 10.00-15.00).

 Zaplanujcie wolny weekend z Festiwalem Czekolady, a podniesie się Wam poziom hormonów szczęścia.