Rusza nowy projekt oddziału PTTK w Bielsku-Białej wspierany przez Gminę. Strefa Seniora: Aktywni seniorzy i nie tylko - to szereg wycieczek krajoznawczych dla seniorów.

Nowy projekt to szereg kolejnych wycieczek i złazów z myślą o seniorach, ale nie tylko. Zapisy w biurze Oddziału PTTK przy ul. Wzgórze 9, tel. 33 8 122 400 w godzinach urzędowania. Pierwsza wycieczka już wkrótce.

Plany na najbliższe miesiące:

  • 12-13 maja - Powiat Sądecki - Międzykulturowy szlak turystyczny - zapisy trwają.
  • 13 czerwca - Stocznia DAMEN - Port Koźle i rejs statkiem, gdzie można zobaczyć baseny i pozostałości urządzeń wyładowczych pochodzących z początku XX wieku, który uważany był za jeden z największych portów śródlądowych w Europie wschodniej. Koźle - najstarsza część Kędzierzyna-Koźla, muzeum.
  • 27 czerwca - Strzelce Opolskie, Skansen Wsi Opolskiej, Jemielnica (pocysterski zespół klasztorny).
  • 11 lipca - Słowacja - Ścieżka w koronach drzew Bachledowa Dolina i inne ciekawostki. Przejazd do miejscowości Żdziar na Słowacji (konieczne dowody osobiste), przejście piesze pod drogę na wieżę lub przejazd kolejką linową (obecnie w budowie). Wejście na platformę trasę spacerową jest płatne (ok. 8 euro). Podobno bilet łączny kolejka w dwie strony i wejście na platformę ma kosztować 15 euro.
  • 25 lipca - Pod Babią Górą - Zubrzyca Orawski Park Etnograficzny (bilety 20 zł/12 zł), Orawka zabytkowy drewniany kościół im. Jana Chrzciciela (wolne datki).
  • 8 sierpnia - Czechy - Bożkowice, Morawski Kras Jaskinia Katerinska. Przejazd w rejon Morawskiego Krasu , gdzie zobaczymy kolejna jaskinię Morawskiego Krasu. Następnie przejazd do Bożkowic - miasteczka z bogatą historią i zachowaną dzielnicą żydowską.
  • 26 września - Brzeg, spacer po mieście oraz wizyta w zamku Piastów Śląskich (rezydencja Piastów śląskich powstała w XIII w., obecnie siedziba Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu). Zwiedzanie z przewodnikiem średniowiecznego Brzegu, który powstał na historycznym szlaku Via Regia łączącym wschód z zachodem. Najpierw powstały tu trzy osady, zaś prawa miejskie Brzeg otrzymał w 1248 roku. Przejazd do Małujowic, gdzie znajduje się sanktuarium św. Jakuba Ap. Niesamowita i niepowtarzalna polichromia wnętrza zaprasza do jego odwiedzenia.
  • 10 października - Kąśna Dolna - Centrum Paderewskiego, dwór, park zwiedzanie, Ciężkowice - skalne miasto, spacer.
  • 13 września - III Złaz „Złota jesień seniora”. Szczegóły: program oraz regulamin złazu na oddzielnym ogłoszeniu. Meta Meszna.

Uwaga! W tym roku nie będzie wyjazdów na Szyndzielnię.