Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej jest organizatorem „Akcji Zima”, zajęć przeprowadzanych w formule cołodziennych warsztatów o charakterze artystycznym i integracyjnym. W pięciodniowych turnusach, odbywających się w każdym Domu Kultury (w większości przypadków w pierwszym i drugim tygodniu ferii) spośród jedenastu placówek dzielnicowych zrzeszonych w ramach bielskiego MDK, czynny udział bierze ogółem ponad 650 uczniów bielskich szkół.

„Akcja Zima” przekroczyła półmetek. Wśród licznych punktów programu przygotowanego w tym roku przez organizatorów dla poszczególnych grup znalazło się miejsce między innymi na takie atrakcje jak wyjścia na ściankę wspinaczkową, do kina i do teatru, warsztaty czekoladowe, zespołowe pieczenie pizzy, wyrabianie pachnących mydełek i świec, czy kulig. 

Dzieci z Domu Kultury w Komorowicach wspólnie z dziećmi z Mikuszowic Krakowskich wzięły udział w warsztatach naukowych, podczas których uczestniczyły w eksperymetnach z ciekłym azotem i mogły zapoznać się z pojeciem próżni. Grupa z Domu Kultury w Olszówce brała udział na Zamku Sułkowskich w warsztatach  cyjanotypii oraz wybrała się do Mikro Centrum Nauki w Świnnej. W piątek 15 lutego gościła panią Jolantę Pastok-Proszyk, która wraz z czteronożnym podopiecznym o sympatycznym imieniu Yvet, ku uciesze dzieci, zaprezentowała na czym dokładnie polega dogoterapia.

Prawie w każdym dniu tegorocznej „Akcji Zima” we wszystkich placówkach, oprócz tradycyjnych zajęć sportowych i plastycznych, gier i zabaw na miejscu, takich jak nauka tańca towarzyskiego i układów hip-hopowych, warsztaty wokalne, bądź wyrób ceramicznych arcydziełek, dzieci miały zorganizowane ciekawe wyścia. Były wypady na basen i do Chaty Chlebowej, gdzie młodzi adepci piekli podpłomyki. Młodzież odwiedzała wystawy sztuki, tor saneczkowy, popularne sale zabaw.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Domu Kultury, również podczas tegorocznych wakacji odbędzie się „Akcja Lato” w podobnej formule. Jak zwykle długa lista przygotowanych atrakcji będzie szła w parze z przystępnością ceny. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców tą formą spędzania wolnego czasu przez ich dzieci, analogicznie do zimy obowiązywać będą wcześniejsze zapisy.