Tomasz Stańko kochał bielską publiczność, podobnie jak ona jazz. Jutro rusza 17. edycja festiwalu, który stworzył wspólnie z Bielskim Centrum Kultury. Dla naszych Czytelników mamy bilety na Jazzową Jesień. KONKURS

XVII Jesień Jazzowa odbędzie się w dniach 12-17 listopada. Festiwal od ubiegłego roku nosi imię Tomasza Stańko, który był jego dyrektorem artystycznym. I choć tego wybitnego artysty nie ma już z nami, to pamięć o nim na zawsze będzie towarzyszyć wydarzeniu.

12 listopada o godz. 19.00 w BCK odbędzie się pierwszy koncert. Na scenie pojawi się pianista Django Bates. To jeden z najbardziej utalentowanych muzyków Wielkiej Brytanii. Jego twórczość obejmuje całe spektrum jazzu - od tradycyjnego poprzez bebop i free jazz po jazz-rock fusion. Jego sztuka i postać często są określane mianem „kultowej” i „niepokornej”.

Wydany w 2017 roku album „The Study of Touch” to powrót Bates’a do legendarnej wytwórni ECM z jednym z najbardziej cenionych składów, czyli wraz z „Belovèd” (szwedzki basista Petter Eldh oraz duński perkusista Peter Bruun). Wszyscy trzej muzycy to wielcy indywidualiści próbujący swoją muzyką uciec od konwencji standardowego, jazzowego trio. Szczegółowo o festiwalu piszemy w artykule Sześć dni najlepszej muzyki. Bielsko-Biała zaprasza na festiwal!

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na koncert. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie: W którym roku Jazzowa Jesień otrzymała imię Tomasza Stańko? i wysłać odpowiedź na adres: redakcja@bielsko.biala.pl. Zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach konkursów, w których będzie można wygrać bilety na inne koncerty Jazzowej Jesieni.

KGO

Foto: Laufa Pleifer/ECM Records

Aktualizacja, godz. 15.00. Dziękujemy za udział w konkursie. Zaproszenie zostało już rozdysponowane. Zwycięzcę poinformowaliśmy droga mailową. Wkrótce kolejne konkursy z wejściówkami na Jazzową Jesień.