W bielskim klubie Klimat wystąpi jutro artysta, którego saksofon zna cały świat ze ścieżki dźwiękowej jednego z najpopularniejszych telewizyjnych seriali amerykańskich. Eric Marienthal koncertował obok Eltona Johna, a teraz zagra dla nas. Mamy bilety dla Czytelników!

Erick Marienthal urodził się w 1957 roku w Sacramento w Kalifornii. Studiował w legendarnej uczelni muzycznej - Berklee College of Music w Bostonie pod kierunkiem Joe’ego Violi. Był członkiem grupy Chick Corea Elektric Band. Charakterystyczny dźwięk jego saksofonu znany jest z wielu światowych przebojów i od dziesięcioleci zapowiada jeden z najpopularniejszych telewizyjnych seriali amerykańskich - Moda na sukces.

Grał u boku takich sław, jak Stevie Wonder, BB King, Ramsey Lewis czy Elton John. Eric jest także autorem trzech podręczników do gry na saksofonie oraz nauczycielem akademickim. Koncertował w ponad 60 miejscach na świecie. Ma na koncie dziesięć albumów. Koncert, który odbędzie się 22 listopada o godz. 20.00 w klubie Klimat, jest organizowany przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr w ramach cyklu Sfera Konesera. W piątkowy wieczór Marienthalowi towarzyszyć będzie słowackie AMC Trio Plus.

Skład:
Eric Marienthal - saksofony
Peter Adamovic - fortepian
Martin Marincak - kontrabas
Stanislav Cvanciger - perkusja
Samuel Marincak - gitara

Bilety na koncert są dostępne w cenie 40-70 zł w Cafe Zadymka, Sfera I, 1. piętro, lok. 204, w godz. 10-18. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym koncertu Erika Marienthala w Bielsku-Białej.

Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest tytuł serialu, w którym można usłyszeć saksofon gwiazdy piątkowego wieczoru w Klimacie? Odpowiedzi należy wysyłać na adres: redakcja@bielsko.biala.pl. Kto pierwszy, tem lepszy!

KGO

Foto: Robert Drózd/Wikipedia

Aktualizacja godz. 10.00. Dziękujemy za udział w konkursie. Zaproszenia zostały już rozysponowane. Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.