Na kartach albumu można podziwiać znakomite fotografie pejzażowe przedstawiające polskie góry i morze.

Książka prezentuje prace artystki wykonane w ciągu 20 lat pracy twórczej. Artysta fotografik, wydawca, tłumacz, redaktor. Fundator i wiceprezes Fundacji Centrum Fotografii. Jeden z organizatorów FotoArtFestivalu oraz jego dyrektor programowy. Współwłaściciel Wydawnictwa Baturo. Współzałożyciel i kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej.

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wiceprezes Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików (2004-2008). Członek National Geographic Society (USA), Agencji Forum (Polska) oraz IRIS (Wielka Brytania) - organizacji promującej światową fotografię kobiet. Fotografie publikowała między innymi w ?Playboyu?, ?Voyage?, ?National Geographic?, ?Podróżach? i ?FOTO?.

Jest autorką kilku książek albumowych. Prace publikowała w albumach zbiorowych pt.: Góry Polskie, Bielsko-Biała. Jej prace wraz z biografią zostały ujęte w publikacji pt. Mistrzowie polskiego pejzażu oraz w prestiżowej ?A History of Women Photographers? Naomi Rosenblum (Nowy Jork, USA).

Za swoją działalność fotograficzną otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym:

- Bursztynowa Księga, Spotkania Wydawców Dobrej Książki, Gdańsk;
- Najpiękniejsza Książka Roku (konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek);
- Nagroda Prezydenta Miasta Bielsko-Biała w dziedzinie kultury - Ikar 2005;
- Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk plastycznych (2007), po raz       pierwszy w historii przyznana fotografikowi;
- Stypendium Stowarzyszenia Autorów ZAIKS (2011).

Jej prace znajdują się w zbiorach:
- British Library (Women`s Issues) w Londynie,
- Muzeum Zamek w Bielsku-Białej,
- Zbiorach Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie,
- w zbiorach prywatnych.

Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i grupowych organizowanych w Polsce, na Litwie, Łotwie, w Holandii, we Włoszech, w Czechach, we Francji i USA.

Format albumu: 288x275 mm, 120 stron, 110 fotografii, oprawa twarda, cena 85 PLN.