REKLAMA

Wycieczka na Czantorię

Wisła i Ustroń to miasta oddalone od Bielska-Białej o około 30 kilometrów. Stanowią samodzielne centra turystyczne, nie ma jednak powodu, aby przebywając w stolicy Podbeskidzia, zrezygnować z ich oferty. Zwłaszcza, że i one mają wiele pięknych miejsc do pokazania turystom. My proponujemy Ci wycieczkę sportowo - rekreacyjną, dzięki której - mamy nadzieję - spędzisz miło czas nad brzegami Wisły.

Do centrum Ustronia można z Bielska dojechać samochodem bądź autobusem PKS. Wysiadamy u stóp góry Czantorii, skąd na górę możemy dostać się atrakcyjnym wyciągiem krzesełkowym. Czantoria (995m. npm.) leży na granicy z Czechami (granica przebiega przez szczyt), ma zalesione zbocza i kopulasty wierzchołek.

Od górnej stacji kolejki do szczytu Czantorii jest kilkadziesiąt minut drogi, którą warto pokonać, by móc rozkoszować się widokami na czeską część Beskidów, Ustroń i Wisłę, a także leżącą naprzeciwko Równicę (884m. npm.).

Inną atrakcją Czantorii jest usytuowany na jej zboczach letni tor saneczkowy Wiegand, o długości 710 metrów i różnicy poziomów 50 metrów. Jest to całkowicie bezpieczna atrakcja (regulowana i ograniczona prędkość pojazdu), z której korzystać mogą samodzielnie także dzieci od lat 8 (młodsze pod opieką osoby dorosłej).

Tagi: Czantoria, wycieczki, rekreacja, spacery, wycieczki górskie, trasy spacerowe, turystyka

Stronę odwiedzono: 31776 razy.
Aktualizacja: 2008-08-28 12:24:40

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 1

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
Avatar
Ukryty
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
2012-07-28, 13:54

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE