Prezydent przerywa transmisję - foto


2017-05-18, 16:21  |  komentarzy (184)

Awanturą zakończyło się dzisiejsze spotkanie w bielskim Ratuszu w sprawie zmian planu przestrzennego dla Lipnika. Konsultacje, na które nie zostali zaproszeni mieszkańcy dzielnicy, w mediach społecznościowych transmitowała Małgorzata Zarębska. Nagranie przerwał prezydent Jacek Krywult, który nakazał radnej opuszczenie sali. Urzędnika poparli radni, m.in. Agnieszka Gorgoń-Komor i Marcin Lisiński.

Pod koniec kwietnia przedstawiciele Rady Osiedla Lipnik, mieszkańcy dzielnicy oraz stowarzyszeń: Lipnik i Atmosfera wystosowali pismo do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, w którym wyrazili gotowość uczestniczenia w dzisiejszej prezentacji projektu zmiany planu miejscowego w zakresie usług dla terenów położonych w Lipniku w rejonie składowiska odpadów komunalnych. Ale prezydent Jacek Krywult nie zezwolił, aby w konsultacjach uczestniczyli mieszkańcy zainteresowanej dzielnicy.

Prezydent opuszcza salę

Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania w ratuszu radna Małgorzata Zarębska wystąpiła z ponowną prośbą do prezydenta Bielska-Białej o umożliwienie uczestniczenia w spotkaniu przedstawicielowi mieszkańców. Wniosek został odrzucony, dlatego radna postanowiła transmitować obrady w mediach społecznościowych. Po chwili w sali, w której odbywało się spotkanie doszło do awantury.

 - Proszę mnie nie nagrywać. Pani chce zbierać punkty, ale nie tutaj. Musi pani opuścić spotkanie (jeśli nie skończy nagrywać), bo zaraz wyjdziemy i panią samą zostawimy. Proszę wyjść z łaski swojej - grzmiał zdenerwowany Jacek Krywult, który po chwili sam opuścił salę.

Pikieta przed ratuszem

Prezydenta Bielska-Białej poparł radny Marcin Lisiński (KWW Jacka Krywulta), który stwierdził, że nie zgadza się na rejestrowanie spotkania. Radna Agnieszka Gorgoń-Komor (PO) poinformowała, że „nie wyraża zgody na publikowanie swojego wizerunku”. - Doprowadzisz do sytuacji, że wszyscy wyjdą i zostaniesz sama - pouczał młodszą koleżankę radny Szczepan Wojtasik (KWW Jacka Krywulta). W spotkaniu uczestniczyli także m.in. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Przemysław Drabek, radny Roman Matyja oraz radny Karol Markowski (wszyscy PiS). Nikt nie stanął w obronie Małgorzaty Zarębskiej, która oczekiwała jawności postępowania.

Równocześnie pod Ratuszem zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, która protestowała przeciwko strefie przemysłowej w Lipniku. Pikieta była reakcją mieszkańców dzielnicy wobec uniemożliwienia im przez prezydenta miasta uczestniczenia w prezentacji projektu zmiany planu miejscowego (o przyczynach protestu piszemy dziś szczegółowo w artykule Strach w Lipniku).

bak

Artykuł wyświetlono 15786 razy


Galeria:


Najnowsze artykuły:
2017-09-21
Szykują się na powódź
Sytuacja pogodowa jest dynamiczna, a prognozy zmieniają się praktycznie z każdą godziną. W magazynie przeciwpowodziowym przy ul. Krakowskiej jest 20 ton piasku i 3 tys. worków. System zarządzania kryzysowego w mieście działa całodobowo.
więcej
2017-09-21
Strzelił do swojej byłej żony
Podczas awantury domowej 69-letni mężczyzna zaatakował swoja byłą żonę. W czasie kłótni sprawca zaatakował kobietę, oddając w jej kierunku strzał z broni pneumatycznej. Pokrzywdzona doznała urazu żeber.
więcej
2017-09-21
Przebudowa ważnej ulicy z parkingami
Do końca maja przyszłego roku potrwa kompleksowa przebudowa ul. Słowackiego w Bielsku-Białej. MZD rozpoczął poszukiwania wykonawcy tej inwestycji. W ramach prac budowlanych wyremontowany zostanie również parking przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Przefarbowany komuch 2017-05-22 22:17
Rozgonic ta bandę!!!
niezarejestrowany - borsuk 2017-05-22 11:54
Zasada prosta.Skoro smród z ZGO roznosi się niemal na całe miasto w każdym kierunku,to pył z kruszarni również pójdzie na okolice w każdym kierunku. Wydawać by się mogło,że tą prostą zasadę ruchów powietrza w zależności od kierunku wiatru pojmie każdy obywatel Polski poza oczywiście władzami Bielska-Białej.
niezarejestrowany - brak 2017-05-22 11:43
do@ realista-niestety byli radni nie,obecni nie wiem na rzecz kogo pracują-Ratusza czy swoich wyborców?
niezarejestrowany - realista 2017-05-22 11:37
Uważasz, że radni z tego okręgu nie są zainteresowani?
niezarejestrowany - brak 2017-05-22 11:09
@ realista A jednak odbyło się bez zainteresowanych. Jakiś cel temu musiał towarzyszyć, tym bardziej ,że mieszkańcy Lipnika zostali oskubani praktycznie ze wszystkiego przy współudziale byłych radnych / świeżego powietrza, przestrzeni, prawa wyboru itd./
niezarejestrowany - realista 2017-05-22 10:47
Ben - nie twierdziłem, że prywatne. Jednak robocze, na zaproszenie prezydenta, a do takiego nijak nie pasuje art.61 Konstytucji. Poza tym wcale nie tajne, bo nikomu nie zabraniano przekazania relacji mieszkańcom. Byli ponoć radni z tego rejonu - a więc przedstawiciele mieszkańców. Sądzisz, że nic by im nie powiedzieli?
niezarejestrowany - bkw 2017-05-22 10:33
W Ratuszu wszystko się dzieje za plecami mieszkańców,pięknie wyszła prawda z worka.Tak jest od dawna. Radni pracują na rzecz Prezydenta J. Krywulta, a nie mieszkańców czyli swoich wyborców. Tak było,jest i czy będzie? zależy od przyszłych wyborów.
niezarejestrowany - Oona 2017-05-21 22:22
Najlepsze są komentarze typu a co Lipnik narzeka na Żywieckiej mają gorzej, tak Polak potrafi , a niech mają ,dramat Lipnik już jest wystarczająco zniszczony przez obwodnicę ( mogła iść w tunelu, jeśli już ) i smród z wysypiska , zresztą nie tylko, brawo władza
niezarejestrowany - ben 2017-05-21 17:09
Realista, to nie było prywatne spotkanie. Obecność radnych oznacza, że spotkanie było częścią ich pracy, a praca radnych z założenia jest jawna. Gdyby spotkał się prezydent z urzędnikami, może przyznałbym ci rację, ale jeśli zaprasza radnych - nie ma mowy o tajności. To są przedstawiciele mieszkańców i muszą działać jawnie
niezarejestrowany - Czas na wylot z ratusza 2017-05-21 15:00
Zachowanie małego chłopca, który tupie nóżkami jak coś nie idzie po jego myśli. Żenada !
niezarejestrowany - death 2017-05-21 11:35
@depesz. Kruszenie odpadów budowlanych w pobliżu domów skutkowac będzie nowotworami a potem śmiercią mieszkanców. To tyle w temacie strefy
niezarejestrowany - depesz 2017-05-20 17:50
Mieszkańcy Lipnika nie są najważniejsi w tym mieście. Są aspekty środowiskowe i znaczące aspekty środowiskowe i inne normy branżowe. Jakoś blisko gór istnieje strefa przemysłowa w Wilkowicach. Skąd od razu takie założenie że to musi wpływać na środowisko.
niezarejestrowany - brawo 2017-05-20 11:39
ciekaw jestem czy pan Prezydent wie albo ktoś mu doniósł o prowadzonej tutaj dyspucie??? większej ilości komentarzy, pod innymi artykułami jeszcze nie widziałem, a i tylko jeden komentarz został ukryty, zatem dyskusja jest merytoryczna. Panie Prezydencie, w temacie Lipnika chyba pan przegra, a i mieszkańcy innych rejonów Bielska, nie będą już tak po prostu przyjmowali wszystkich pomysłów ratusza bez przemyśleń, i ewentualnych protestów. A tyle się mówi rozmawiać z ludźmi i brać pod uwagę ich argumentację :))))
niezarejestrowany - realista 2017-05-20 10:52
Otóż to! Czy było to posiedzenie kolegialnego organu władzy? Czy zostało zwołane przez jego przewodniczącego?
niezarejestrowany - Kod 2017-05-20 10:17
2012-04-06metadane
art. 61 Konstytucji RP

1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.
3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.
4. Tryb udzielania informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, określają ustawy, a w odniesieniu do Sejmu i Senatu ich regulaminy.
niezarejestrowany - realista 2017-05-20 10:07
Sorry, pisanie ze smartka tak się kończy.
niezarejestrowany - realista 2017-05-20 10:06
"domagajmy"
niezarejestrowany - realista 2017-05-20 10:05
Pytanie zasadnicze - czy było to spotkanie jakiegokolwiżeli chcemy uczestniczenia w spotkaniach roboczych, to doagajmy się kolegialnego organu władzy? Odrzucić powinniśmy emocje i potoczą "znajomość" prawa. Jeżeli chcemy uczestniczenia w spotkaniach roboczych, to domagamy się naszej obecności podczas codziennej pracy projektantów nad planem.
niezarejestrowany - Jaki przemysł? 2017-05-20 09:45
Jaka perpektywa dla miasta? Na takim terenie powstanie parę nieskomplikowanych firm zatrudniających ludzi do prostych prac. Tam postawienie zakładu przemysłowego to ogromne koszty. Jaki byłby tego sens ekonomiczny. Postawić tam można nieduży plac i jakiś barak.
niezarejestrowany - Piotrek 2017-05-20 09:11
@realista, potwierdź czy prawidłowo interpretuję Twoje rozumowanie: grupa znajomych spotkała się w prywatnej willi niejakiego kasztelana żeby pogadać przy kawie o swoich prywatnych sprawach i nikomu nic do tego? Chociaż później piszesz, że chodziło o pomoc Lipnikowi, tajną pomoc? Widzę, że ktoś tu ma problem, i to nie tylko Lipniczanie.
pozdrawiam
niezarejestrowany - Sąsiad z Kóz 2017-05-20 08:46
@Realista, kasztelan Jacek oderwał się od rzeczywistości. To i tajne spotkania w temacie tak czułym społecznie. Oszalał.
niezarejestrowany - Fighter 2017-05-20 08:20
@depesz. Czy naprawdę uważasz ze kruszenie odpadów budowlanych to perspektywa Bielska? Czy to naprawdę fajna praca ? I to obok obszaru natura 2000? Trzeba nowego Prezydenta który zrozumie ze szansa dla Bielska jest turystyka. W niej są miliony złotych. I taki image powinno mieć Bielsko. Ale Krywult żyje czasami lat 70tych. Musiałby wykonczyc Chińczyków by powrócić tamten czas
niezarejestrowany - realista 2017-05-20 08:12
Kozianin, czytaj dokładnie. Nie było żadnego posiedzenia rady. Radni zostali zaproszeni przez kasztelana i to on był gospodarzem spotkania. Jedna pani wyszła z roli gościa i naruszyła zasady wizyty. Potem nastąpiła brzydka pyskówka. Dzięki temu Lipnik pewnie jeszcze długo poczeka na plan. Tak to ta pani "pomogła" Lipnikowi. Ale co się polansowała, to jej.
niezarejestrowany - Mieszkaniec 2017-05-20 08:03
Czy widzicie te dzieci na pikiecie anty-krywult ? Oni walczą o swoją przyszłość i zielony przyjazny lipnik.
niezarejestrowany - Pniok 2017-05-20 08:01
Pokażcie mi inną taką dzielnicę w BB gdzie mieszkańcy tak jednoczą się wokół sprawy. Jacku daj spokój i przestań nękać mieszkańców. Bóg na ciebie patrzy. Życie nie trwa wiecznie.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic