EURO przeszło koło nosa


2017-06-15, 07:00  |  komentarzy (16)

Do pierwszego gwizdka na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Polsce zostało sporo czasu, ale już teraz wiadomo, że w czerwcu 15-tysięczny stadion w Tychach zapełni się po brzegi co najmniej dwa razy. Druga największa impreza piłkarska w Europie mogła odbyć się w Bielsku-Białej, ale nasze miasto o nią nawet nie zabiegało.

Mogący pomieścić 15 tys. widzów Stadion Miejski w Tychach na pewno zapełni się po brzegi przy okazji spotkania pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Niemiec i Czech, które rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę. Wszystkie wejściówki wyprzedano również na mecz półfinałowy (wtorek, 27 czerwca). Ostatnie bilety są jeszcze do nabycia na dwa spotkania reprezentacji Czech: z Włochami (21 czerwca) i Duńczykami (24 czerwca).

Część kibiców wróci

Imprezie towarzyszyć będą liczne wydarzenia pozastadionowe. Reprezentacja Czech do lat 21 już w marcu spotkała się z mieszkańcami Tychów, a dziś drużyna naszych południowych sąsiadów zaprezentuje się podczas otwartego treningu. Każdy zespół przed spotkaniem odbędzie oficjalny trening oraz konferencje prasową. Zainteresowanie mediów wydarzeniem jest spore. Na turniej akredytowało się łącznie kilkudziesięciu dziennikarzy z mediów zagranicznych.

Dlaczego tyski magistrat zdecydował się ubiegać o możliwość współorganizowania mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej? - Tychy znalazły się wśród sześciu miast-gospodarzy imprezy, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem - przekonuje w rozmowie z portalem rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tychach Ewa Grudniok. - Wybudowaliśmy w mieście piękny stadion, który ma tętnić życiem i być wykorzystywany.

 - Dzięki organizacji imprezy o takiej randze do Tychów z pewnością przyjedzie wielu kibiców z Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii, których reprezentację grać będą w naszym mieście. Większość z nich z pewnością nigdy wcześniej u nas nie była. Teraz będą mieli okazję zwiedzić miasto, a niewykluczone, że wrócą do niego w przyszłości - dodaje tyska urzędniczka.

Bielsko-Biała nie chciało

Co trzeba było zrobić, aby miasto mogło być współorganizatorem EURO U-21 Poland? Okazuje się, że niewiele. Przyszły gospodarz turnieju, oprócz wypełnienia specjalnej aplikacji w języku angielskim, musiał wskazać zaplecze hotelowe o standardzie co najmniej czterech gwiazdek oraz zagwarantować bazę treningową. Kolejnym warunkiem było posiadanie stadionu o pojemności od 5 do 15 tys. widzów. Od miast nie oczekiwano nakładów finansowych, poza ogólnym wsparciem logistycznym imprezy.

Bielsko-Biała spełniało podstawowe kryteria UEFA, ale mimo to nie zdecydowało się aplikować o organizację turnieju, który uważany jest za drugą największą imprezę piłkarską na Starym Kontynencie. Zachętą nie było nawet zaproszenie do uczestniczenia w imprezie, jakie zimą dwa lata temu oficjalnie wystosował do władz naszego miasta Polski Związek Piłki Nożnej (pisaliśmy o tym w artykule Nie chcemy mistrzostw Europy).

Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 12618 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
2017-10-21
Ikarusy do kasacji
MZK w Bielsku-Białej ma ich jeszcze 14. Najbardziej wysłużone woziły pasażerów przez ponad ćwierć wieku. Dały się poznać jako bezawaryjne i bardzo proste w obsłudze, choć wyjątkowo hałaśliwe i nie spełniające dzisiejszych norm ekologicznych.
więcej
Komentarze:


  

tomekz 2017-06-22 17:15
dfdf - kosz tej imprezy zwróciłby się wielokrotnie i to już w pierwszym dniu - tysiące kibiców z innych miast / krajów, to myślisz, że nie kupują biletów na stadion, nie jedzą i nie piją w miejscowych knajpach?

A to dopiero pierwszy dzień, do tego dołóż transmisje w internecie i telewizji śledzone przez miliony ludzi - taka promocja miasta za taką kwotę to złoty interes!!!!

Wstyd Panie Krywult, wstyd!!!
niezarejestrowany - ehh 2017-06-19 18:02
Stadion przepłacony o 40 mln. Kible za olbrzymie sumy i przepłacone przystanki. Grube miliony poszły w błoto, a kilkudziesięciu, może nawet stu tysięcy szkoda na taką imprezę, czyli w zasadzie promocję?
niezarejestrowany - dfdf 2017-06-19 16:46
koszty tej imprezy nigdy by się nie zwróciły i bardzo dobrze, że w Bielsku nie jest organizowane...
Emeryt Jan 2017-06-15 20:34
Może i to dobrze, bo w Ratuszu mało kto z wąsem na czele gęga po angielsku.
gaweł 2017-06-15 18:42
Kaligula nie przeczytała albo lubi hejtować. Tychy do imprezy żadnych pieniędzy nie dołożyły. Stadion już miały.
tomekz 2017-06-15 17:46
Tymczasem zainteresowanie turniejem jest gigantyczne, jak donoszą sportowefakty, cytuję:

"Mecze mistrzostw, które dwa lata temu odbyły się w Czechach, transmitowano do 129 krajów, a łącznie na całym świecie obejrzało je wówczas nieco ponad 85 milionów widzów. "Polski" turniej dotrze do jeszcze większej liczby odbiorców. Pierwszy raz w historii mecze ME U-21 będą transmitowane do Afryki i Australii.

- Spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania ze względu na to, że w turnieju bierze udział więcej drużyn i zostanie rozegranych więcej spotkań. Warto zaznaczyć, że jeśli w danym kraju żadna ze stacji nie będzie prowadziła transmitowała spotkań, to UEFA udostępni dla jego mieszkańców przekaz na YouTube, a to zwiększy zasięg turnieju - mówi WP SportoweFakty rzecznik prasowy mistrzostw, Filip Adamus."
Przemek73 2017-06-15 17:41
Przeczytajcie artykuł dokładnie. Gdzie niby mowa o dokładamiu do imprezy? Stadion to po prostu pomnik Wąsa, co mu będą chamy murawę deptać :/
Żegota 2017-06-15 14:31
To są mistrzostwa u-21, kibice na takie mecze nie jeżdżą. 99% kibiców to są mieszkańcy miast organizatorów. Miasto nie potrzebuje dokładać do takich imprez.
Kaligula 2017-06-15 11:16
Kotlet stary, i nie jary... szkoda, że o kosztach takiej imprezy nie napiszecie:)
niezarejestrowany - Punktować 2017-06-15 08:56
Pomnik buty i arogancji "elyt" naszego miasta.
niezarejestrowany - Jasia 2017-06-15 08:55
No, Pan Krywult i Prezes Mikołajko działają dla dobra Klubu. Żenada.
niezarejestrowany - kris 2017-06-15 08:54
Do pierwszego gwizdka zostało sporo czasu?!
niezarejestrowany - funka 2017-06-15 08:09
Bielsko jest dumne z pustego kolosa przy Żywieckiej za 150 milionów. Na mecza jedziemy do Tychów, tam obiadek i może coś jeszcze. Kaska dla miejscowych knajpiarzy bo zasłużyli!!!
niezarejestrowany - gość66 2017-06-15 08:02
jakich juniorów? kogo to interesuje?
niezarejestrowany - gość55 2017-06-15 07:35
Odgrzewany stary kotlet a w niedzielę ważny mecz dla naszych juniorów!
niezarejestrowany - Maciek 2017-06-15 07:11
bielski urzad dziala ciagle wedlug instrukcji - Ty wszystko zrob, wszystko nam ladnie opisz i pros, a my moze pomozemy
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic