Znamy już nazwiska polityków, którzy zdaniem naszych Czytelników cieszą się największą popularnością w Bielsku-Białej. Rywalizacja liderów trwała niemal do ostatniej chwili. W sondażu portalu bielsko.biala.pl uczestniczyło ponad 7 tys. osób. Na liście są niespodzianki!

W pierwszym naszym sondażu zaufania do osób publicznych uczestniczyło dziewięcioro polityków, którzy wyrazili zgodę na udział w tym badaniu. Aby oddać głos, wystarczyło kliknąć przycisk pod zdjęciem danego kandydata. Głosowanie trwało dziesięć dni i zakończyło się dziś o godz. 12.00. Liczyły się nie tylko preferencje polityczne, ale także osobiste sympatie głosujących.

Sondaż spotkał się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem bielszczan. Głosowało ponad 7 tys. osób, a artykuł Najpopularniejszy polityk w Bielsku-Białej - SONDAŻ odnotował ponad 22 tys. odsłon. Zdaniem Czytelników portalu bielsko.biala.pl, najpopularniejszym politykiem w Bielsku-Białej jest Jarosław Klimaszewski (PO). Przewodniczący Rady Miejskiej otrzymał 2202 głosy i niemal na ostatniej prostej zdystansował swojego głównego rywala, Stanisława Piętę (PiS) - 1656 głosów.

Poseł Pięta przez długi czas przewodził stawce, potrafiąc zmobilizować wielu swoich zwolenników do udziału w głosowaniu. Jest to obecnie jedyny w tym gronie polityk, który często pojawia się w programach informacyjnych największych stacji telewizyjnych. Znana twarz może pomagać w badaniach opinii publicznej. Pewną niespodzianką jest trzecie miejsce Rafała Muchackiego, znanego onkologa, byłego senatora PO i dyrektora szpitala miejskiego w Bielsku-Białej, który otrzymał 1487 głosów.

Kolejne miejsca w naszym zestawieniu zajęli:
4. Przemysław Kamiński - 548 głosów
5. Janusz Buzek - 366
6. Janusz Okrzesik - 330
7. Przemysław Drabek - 237
8. Małgorzata Zarębska - 229
9. Bronisław Foltyn - 128

Ze względu na znaczne zainteresowanie Czytelników badaniem popularności osób publicznych w naszym mieście, portal bielsko.biala.pl wkrótce przeprowadzi kolejny sondaż z udziałem większej liczby bielskich polityków. Nie można wykluczyć, że wyniki takich badań okażą się przydatne przy sporządzaniu list wyborczych w zbliżających się wyborach samorządowych.

rok