To bardzo mocna grupa niczym kadra narodowa w skokach narciarskich. Jedenastu przystojnych mężczyzn kandyduje do tytułu Mister Beskidów 2019, który dla jednego z nich może stać się początkiem wielkiej kariery w show-biznesie na miarę Rafała Maślaka, który pracował w fabryce zanim został Misterem Polski 2014, aktorem serialowym i gwiazdą kolorowych czasopism. Dziś rozpoczynamy plebiscyt, w którym wybierzemy Mistera portalu bielsko.biala.pl. Zachęcamy do głosowania, bo Czytelnicy mają zawsze rację!

Trwają przygotowania do kolejnej edycji konkursu Mister Beskidów. W wyniku kilku castingów jury, w którym pracowali m.in. organizator konkursów Lucyna Grabowska oraz Konrad Cupiał, Mister Beskidów 2018, wybrało jedenastu finalistów Mister Beskidów 2019. Dziesięciu mieszka w województwie śląskim, a jedenasty dojeżdża z… Ustki. Kto zdobędzie szarfę? Tego dowiemy się 24 maja podczas finału konkursu, który odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury.

Już teraz jednak Czytelniczki i Czytelnicy mogą wybrać Mistera portalu bielsko.biala.pl. Zwycięzcą plebiscytu zostanie ten z kandydatów, którego zdjęcia zdobędą największą liczbę głosów (tzw. lajków). Rozpoczynamy głosowanie! Zamkniemy je 8 marca 2019 o godz. 12.00, a następnie przeliczymy głosy i poinformujemy na łamach portalu o wynikach naszej zabawy. Oficjalne rezultaty podamy 9 marca podczas gali z okazji Dnia Kobiet w hotelu Kocierz koło Żywca. Przedstawiamy aktualne zdjęcia kandydatów oraz fotografie pochodzące z archiwów rodzinnych, gdy każdy z nich był małym chłopcem.

1. Piotr Cygroń jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach. Ukończył kierunek związany z transportem i logistyką. Od dziecka kocha taniec. Z powodzeniem brał udział w wielu turniejach. Nie osiadł jednak na laurach i wciąż poszerza wiedzę w różnych stylach tanecznych. Jego doświadczenie przekłada się na zajęcie, które wykonuje - prowadzi zajęcia taneczne i fitness. Jest optymistą, który łatwo nawiązuje kontakty i nie boi się nowych wyzwań.

2. Mateusz Guga mieszka w Czechowicach-Dziedzicach. Jest społecznikiem, a w liceum pełnił funkcję przewodniczącego szkoły. Bardzo lubi wyzwania. Trenuje w siłowni i preferuje zdrowy styl życia. Wciąż pracuje nad sobą i pokonuje własne słabości, zmieniając je w atuty. Marzenia są dla niego po to, aby je realizować - konsekwentnie, krok po kroku.

3. Yevhenii Malashenko pochodzi z Ukrainy, ale obecnie mieszka w Bielsku-Białej. Kocha podróże i do dziś pamięta pierwszy wyjazd poza granice swojego kraju. Od 2015 zwiedził 30 miast w 13 państwach. Prowadzi zdrowy tryb życia. Uprawia trekking, ćwiczy w siłowni, jeździ na rowerze. Uczy się języka polskiego i angielskiego, nie zapominając przy tym o swoim ojczystym - ukraińskim. Ma nadzieję przyswoić sobie wiedzę z zakresu języka hiszpańskiego. Planuje pracować jako analityk treści internetowych.

4. Witold Wrzeszcz mieszka w Jeleśni koło Żywca. Interesuje się sportem i fotografią. W trakcie podróży zatrzymuje chwile w kadrze. Poszerza swoją wiedzę z zakresu motoryzacji, a także mody. Jest człowiekiem spokojnym i towarzyskim, który nade wszystko ceni rodzinę i przyjaciół.

5. Cyprian Tomasiewicz obecnie mieszka i pracuje w Katowicach, ale pochodzi z podkarpackiego miasteczka Pilzno. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Lubi aktywny wypoczynek. Dlatego podróżuje po świecie i poznaje nowe miejsca, gdzie mógłby realizować swoja pasje. Jest zafascynowany ludzką psychiką i meandrami relacji międzyludzkich. W wolnych chwilach gra na perkusji.

6. Mateusz Kuboszek najbardziej lubi malarstwo. Interesuje go rysunek, w szczególności portrety. Jest miłośnikiem sportu. Gra w koszykówkę. Przyznaje, że na bieżąco obserwuje rozgrywki ligowe na światowym poziomie. W wolnych chwilach gra na gitarze. Jego zdaniem, muzyka łagodzi obyczaje.

7. Bartosz Wiśniewski pochodzi z nadmorskiej miejscowości, którą bardzo dobrze znają bielszczanie. Ustka jest miastem partnerskim Bielska-Białej, dlatego w ramach współpracy i zacieśniania więzów postanowił wziąć udział w konkursie Mister Beskidów. Nie stroni od ciężkiej pracy i uważa, że w życiu można wiele osiągnąć, jeśli jest ona uczciwa. Interesuje się aktorstwem, reżyserią i modelingiem. Twierdzi, że jest osobą towarzyską, pomocną, a także bardzo rodzinną.

8. Arkadiusz Ostrowski mieszka w urokliwej miejscowości koło Żywca - Kocierzu Moszczenickim. Jego największą pasją jest sport. Prowadzi aktywny tryb życia, trenuje i pracuje nad sobą. Jest trenerem personalnym. Nie ukrywa, że najbardziej cieszą go postępy podopiecznych. Bardzo lubi gotować i podróżować. Marzenia napędzają go do działania.

9. Bartosz Gwiazda jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie. Kocha piłkę nożną. Gra na pozycji bocznego obrońcy w klubie TS 1909 Piast Cieszyn. Nie ukrywa, że lubi wyzwania i szuka emocji, które dostarczają mu adrenaliny. W wolnym czasie uprawia wspinaczkę wysokogórską, a także nurkuje. Miłośnik dobrego kina i zdrowego trybu życia.

10. Kamil Bieniek studiuje prawo, a swoją przyszłość wiąże z wymiarem sprawiedliwości. Od dziecka podróżuje po świecie. Przyznaje, że jest wielbicielem wszystkiego, co jest związane ze słoneczną Italią. Zapewne dlatego, że w jego żyłach płynie południowa krew. Szczególnie ceni śródziemnomorską kuchnię. Lubi niemieckie samochody, a także historię sztuki z naciskiem na renesansowe malarstwo. Jest wiecznym optymistą, który wciąż się uśmiecha, ale twardo stąpa po ziemi.

11. Wojciech Grychnik jest studentem zarządzania i inżynierii produkcji na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Uwielbia podróże, które jego zdaniem poszerzają horyzonty, są odskocznią od codzienności. Wolny czas spędza bardzo aktywnie. Od 5. roku życia ćwiczy judo. Trenuje w siłowni, a gdy tylko nadchodzą ciepłe dni, pływa na wakeboardzie oraz kitesurfie. Zimą przesiada się na snowboard. Weekendami pracuje jako barman. Praca za barem jest jego pasją i jak sam przyznaje - pięknym hobby.

Organizatorem konkursu Mister Beskidów jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest jego patronem medialnym.

KGO

Na zdjęciu tytułowym: finaliści konkursu Mister Beskidów 2019. Foto: Grzegorz Moskal i prywatne archiwa finalistów.

Aktualizacja, 8 marca godz. 12.01. Zakończyliśmy głosowanie. Misterem portalu bielsko.biala.pl został wybrany Yevhenii Malashenko. "Lajki", które kandydaci otrzymają po  zakończeniu głosowania nie zostaną uzwględnione. Czytaj więcej TUTAJ.