Czytelnicy naszego portalu wybrali nowego mistera. Zadecydowali, że w 2019 roku ten tytuł należy się modelowi z agencji Grabowska Models, który od niedawna mieszka w Bielsku-Białej. Pochodzący z Ukrainy Yevhenii Malashenko jest także finalistą tegorocznej edycji konkursu Mister Beskidów. - Ten tytuł jest dla mnie bardzo ważny. Pokazuje, że nawet w obcym kraju, daleko od domu rodzinnego, można liczyć na wsparcie innych - mówi.

Co prawda nowy mister portalu mieszka w Bielsku-Białej od niedawna, lecz dostrzegł w nim już wiele zalet. Uważa, że miasto łączy w niezwykły sobie sposób spokój i ciszę z nowoczesnymi akcentami. - Bielszczanie są bardzo serdeczni. W ciągu roku poznałem tak wiele miłych i życzliwych osób, że aż trudno uwierzyć. Podali mi pomocną dłoń, usłyszałem dobre słowo. Nie bez przyczyny mówi się, że „Miasto tworzą ludzie” - podkreśla Yevhenii Malashenko.

Wsparcie w obcym kraju

W plebiscycie portalu Yevhenii otrzymał dużo więcej głosów naszych Czytelników niż inni kandydaci (wszystkich kandydatów oraz wyniki plebiscytu prezentowaliśmy TUTAJ). Sam jest zaskoczony przebiegiem głosowania. Nawet nie przypuszczał, że je wygra. - Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy. Nie liczyłem, że zostanę masterem portalu. To jest dla mnie ważne. Pokazuje, że nawet w obcym kraju, daleko od rodzinnego domu, człowiek nie zostaje sam, a może liczyć na wsparcie innych - przyznaje.

Kocha podróże. W ciągu ostatnich czterech lat zwiedził 30 miast w trzynastu państwach. Prowadzi zdrowy tryb życia. Uprawia trekking, ćwiczy na siłowni, jeździ na rowerze. Uczy się języka polskiego i angielskiego, nie zapominając przy tym o swoim ojczystym. Ma jeszcze nadzieję poznać język hiszpański. W przyszłości chciałby pracować jako analityk treści internetowych.

Tylko w wyborach regionalnych

- Pomimo tego, jestem nieśmiały. Angażuję się w wiele spraw, ale wciąż muszę walczyć z samym sobą, ze swoimi obawami. Teraz, dzięki pracy dla agencji Grabowska Models udało mi się przezwyciężyć lęki. Dostrzegam swoje zalety i mam większą wiarę we własne możliwości - mówi nasz mister. W razie wygranej w konkursie Mister Beskidów Yevhenii jako cudzoziemiec nie będzie mógł ubiegać się o tytuł Mistera Polski.

W szczerej rozmowie podkreśla, że nigdy tak naprawdę nie planował zostać modelem, a tym bardziej uczestniczyć w konkursach piękności dla mężczyzn. - Zamierzam teraz udowodnić sobie samemu, że dam radę, choć ze względów regulaminowych muszę zakończyć swój występ na poziomie regionalnym - podkreśla.

Gala finałowa konkursu Mister Beskidów 2019 odbędzie się 24 maja w Bielskim Centrum Kultury. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Katarzyna Górna-Oremus