Policja zatrzymała 32-letniego chuligana poszukiwanego za kopnięcie kierowcy autobusu. Wczoraj portal opublikował wizerunek sprawcy, prosząc w imieniu policji o pomoc w ustaleniu personaliów. Tego samego dnia chuligan został rozpoznany na jednej z bielskich stacji paliw, gdzie nietrzeźwy wszczął awanturę.

Jak informowaliśmy wczoraj w artykule Poszukiwania sprawcy napaści na kierowcę autobusu - zdjęcia z monitoringu, śledczy poszukiwali mężczyzny, który 23 kwietnia br. około godz. 10.10 w zatoce autobusowej Komorowicka/Piekarnia w autobusie PKM linii nr 7 w Bielsku-Białej naruszył nietykalność cielesną kierowcy. Chuligan kopnął go w plecy. Wizerunek, który zarejestrowała kamera monitoringu został opublikowany z prośbą o pomoc w ustaleniu jego personaliów.

Na apel odpowiedzieli mieszkańcy Bielska-Białej, którzy przekazali policjantom cenne informacje. Dzięki publikacji wizerunku w mediach wczoraj około godz. 23:00 chuligan został rozpoznany, gdy nietrzeźwy awanturował się na stacji paliw przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Na miejsce przyjechali mundurowi z czwartego komisariatu, którzy zatrzymali poszukiwanego bielszczanina. Badanie alkomatem wykazało, że ma prawie dwa promile alkoholu we krwi.

Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień 32-latek usłyszał zarzuty dotyczące napaści na kierowcę autobusu. Chuliganowi grozi rok więzienia. Policja dziękuje mieszkańcom Bielska-Białej za obywatelską postawę.

bb

Foto: Policja