Jesienią w garażach Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej staną cztery nowe samochody. Jak dowiedział się portal, ośmioletnia lancia thema platinum 3,6AT8, którą obecnie jeździ prezydent miasta, zostanie zastąpiona nowoczesną hybrydą. Nowe samochody otrzymają najprawdopodobniej wszyscy zastępcy Jarosława Klimaszewskiego.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na zakup czterech samochodów o napędzie hybrydowym. To efekt nowych przepisów, które nakazują, aby od 2020 roku w samorządach powyżej 50 tys. mieszkańców co dziesiąty samochód był ekologiczny. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, jeden z samochodów ma posiadać czarny kolor nadwozia, silnik o napędzie hybrydowym o pojemności minimum 1951 cm3 i mocy minimum 210 KM oraz automatyczną skrzynię biegów.

Auto ma mieć minimum trzystrefową automatyczną klimatyzacją, przyciemniane szyby - boczne i tylną, system automatycznego powiadamiania ratunkowego, system wykrywania zmęczenia kierowcy czy system monitorowania martwego pola w lusterkach. Jak dowiedział się portal, samochód zastąpi lancię themę platinum 3,6AT8, która zostanie sprzedana.

Trzy pozostałe samochody hybrydowe mają trafić do dyspozycji zastępców prezydenta Bielska-Białej. Auta z białym kolorem nadwozia otrzymają silniki o pojemność minimum 1751 cm3 i mocy co najmniej 120 KM. Pozostałe wymagania są zbliżone, ale nieco mniej restrykcyjne w porównaniu z pojazdem dla prezydenta miasta. Samochody dla wiceprezydentów zastąpią kupione cztery lata temu hyundaie i30.

bak

O konkretnych ofertach złożonych przez dealerów samochodowych w tym przetargu czytaj w artykule Pół miliona na samochody dla wysokich urzędników. Toyota dla prezydenta?

bak