Bielska fundacja „Serce dla Maluszka” prowadzi zbiórkę funduszy dla 99-letniej seniorki, którą w piątek okradziono w jej mieszkaniu przy ul. Karowej w Bielsku-Białej. Fundacja jest w kontakcie z panią Ewą, a za zebrane pieniądze zostaną kupione leki i żywność oraz opłacone rachunki. Dziś do godz. 13.30 zebrano ponad 332 tys. zł!

Do bandyckiego napadu rabunkowego w jednym z mieszkań bloku przy ul. Karowej w Bielsku-Białej doszło w piątek. Nieznani sprawcy wykorzystali łatwowierność 99-letniej kobiety i zatrzymując ją w łazience, skradli jej 4 tys. zł (o sprawie jako pierwsi informowaliśmy w artykule Bandycki napad na mieszkanie 99-latki. Zatrzymali staruszkę w łazience - foto).

Wczoraj zbiórkę pieniędzy dla samotnie mieszkającej kobiety rozpoczęła bielska fundacja „Serce dla Maluszka”, która jest w kontakcie z panią Ewą oraz panem Januszem, który opiekuje się seniorką. Dziś do godz. 13.30 na koncie fundacji była kwota ponad 332 tys. zł.

Jak zapewniono nas w siedzibie organizacji, z zebranych środków opłacone zostaną m.in. rachunki, a także zakupiona będzie żywność oraz leki. Pojawił się również pomysł wyremontowania mieszkania pani Ewy. Najprawdopodobniej w jednym z osiedlowych sklepów utworzony zostanie tzw. otwarty rachunek, w którym seniorka będzie mogła robić zakupy, za które następnie zapłaci fundacja.

Osoby, które chcą wesprzeć panią Ewę mogą przelać pieniądze na konto fundacji w Banku Millenium: 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142, pisząc w tytule „BABCIA EWA”.

Jak dowiedział się portal, do akcji pomocy okradzionej seniorce planuje przyłączyć się prezydent Jarosław Klimaszewski oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wkrótce więcej informacji.

bak