Bardzo długo trwało liczenie pieniędzy, ale w końcu poznaliśmy wynik tegorocznej zbiórki WOŚP w Bielsku-Białej. Po raz kolejny bielszczanie okazali się bardzo hojni! Wolontariusze trzech bielskich sztabów zebrali łącznie 735 tys. zł. Rok temu w puszkach było o ponad 200 tys. zł mniej.

Wczoraj w całym kraju odbył się 28. Finał WOŚP. W tym roku środki finansowe zbierano dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Bielsku-Białej działały trzy sztaby, w których zarejestrowanych zostało ok. 500 wolontariuszy. Liczenie datków z puszek trwało do późnego poniedziałkowego popołudnia (przebieg zbiórki pokazujemy w fotoreportażu Hojne Bielsko-Biała. Najpiękniejszy dzień w roku ZDJĘCIA).

Jak poinformował nasz portal Ryszard Mędrzak ze sztabu przy Grupie Ratownictwa PCK, w trakcie wczorajszego finału ustanowiono nowy rekord zbiórki w Bielsku-Białej. Po zsumowaniu pieniędzy zebranych przez wszystkie trzy sztaby działające w naszym mieście okazało się, że wynik zbiórki w Bielsku-Białej wyniósł rekordowe 735 tys. zł (rok temu 520 tys. zł).

W sztabie WOŚP zwracają uwagę na bardzo wysoką kwotę w porównaniu do innych miast, jaka została wylicytowana za złote serduszko. Jak mówi Ryszard Mędrzak, cieszy fakt, że za 35 tys. zł wylicytowała je lokalna firma "Rabbit - Auto Serwis, Myjnia, SKP przy Andersa", która od wielu lat jest mocno zaangażowana w działania i wsparcie sztabu zorganizowanego przez Grupę Ratownictwa PCK.

bak