Przedstawiamy jedenastu przystojnych mężczyzn, z których każdy marzy o tytule Mistera Beskidów 2020 i kariery w show-biznesie na miarę Rafała Maślaka, który pracował w fabryce zanim został Misterem Polski 2014, aktorem serialowym i gwiazdą kolorowych czasopism. Dziś rozpoczynamy plebiscyt, w którym wybierzemy Mistera portalu bielsko.biala.pl. Zachęcamy do głosowania!

Trwają przygotowania do kolejnej edycji konkursu Mister Beskidów odbywającego się w ramach wyborów Mister Polski. W wyniku kilku castingów jury pod przewodnictwem organizatorki konkursów Lucyny Grabowskiej wybrało dziesięciu finalistów wyborów Mister Beskidów 2020. Kto zdobędzie najważniejszy tytuł? Tego dowiemy się 23 maja podczas gali finałowej konkursów Miss Beskidów, Miss Beskidów Nastolatek i Mister Beskidów 2020 w Bielskim Centrum Kultury.

Już teraz jednak Czytelniczki i Czytelnicy mogą wybrać Mistera portalu bielsko.biala.pl. Zwycięzcą plebiscytu zostanie ten z kandydatów, którego zdjęcia zdobędą największą liczbę głosów (tzw. lajków). Rozpoczynamy głosowanie! Zamkniemy je 31 marca 2020 o godz. 12.00, a następnie przeliczymy głosy i poinformujemy na łamach portalu o wynikach naszej zabawy. Wręczenie nagrody dla zwycięzcy nastąpi na majowej gali BCK. Wszyscy kandydaci przedstawią się osobiście 7 marca podczas zabawy z okazji Dnia Kobiet w hotelu Diament w Ustroniu. Wtedy też zostaną wręczone pierwsze tytuły: Mister Hotelu Diament, Mister Friendly i Mister Swim.

Przedstawiamy aktualne zdjęcia kandydatów wykonane przez Magdalenę Ostrowicką oraz fotografie pochodzące z archiwów rodzinnych, gdy każdy z nich był małym chłopcem. Organizatorem konkursu Mister Beskidów jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest jego patronem medialnym.

Wojciech Felsch ma 18 lat. Mieszka w Kobiernicach w powiecie bielskim. Jest uczniem drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kozach. Interesuje się sportami walki i piłką nożną. W wolnym czasie preferuje przejażdżki na ulubionym motocyklu. W przyszłości chciałby studiować na kierunku związanym z fizjoterapią. Intryguje go praca w branży modelingu.

Mateusz Guga ma 20 lat. Pochodzi z Czechowic-Dziedzic. Aktualnie jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku zarządzanie. Równocześnie pracuje w recepcji Altus Fitness w Katowicach. Interesuje się zdrowym stylem życia. Jego hobby koncentruje się wokół rozwoju własnej sylwetki i przełamywania własnych barier. W przyszłości marzy o profesjonalnej karierze w modelingu. W życiu kieruje się zasadą -„Udowodnić wszystkim, że niemożliwe może stać się możliwe, jeśli tylko włożymy w to odpowiednią ilość pracy”.

Jakub Hazuka ma 20 lat. Pochodzi z Cieszyna. Aktualnie mieszka w Warszawie i tam studiuje technologię energii odnawialnej na SGGW. Na liście jego pasji z pewnością pierwsze miejsce zajmuje siatkówka, którą zajmuje się od ponad 10 lat. Do siatkarskich sukcesów zalicza dwukrotne powołanie do kadry Śląska, zdobycie dwóch medali mistrzostw Polski w hali oraz zakwalifikowanie się do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Zajmuje się również fotografią, za którą zdobył dwukrotnie pierwsze miejsce w konkursie powiatowym w kategorii open. Jest pomysłodawcą i założycielem projektu Mirrortown, czyli wiszących luster na dworcu, bibliotece przy ul. Głębokiej i na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Sebastian Kubik ma 25 lat. Przyjaciele mówią o nim „człowiek renesansu”. Chociaż z wykształcenia jest kucharzem, to w gastronomii nie pracował zbyt długo. Po kilku miesiącach pracy w zawodzie stwierdził, że lubi gotować, ale wtedy, gdy jest to dla niego formą ekspresji kulinarnej. Miał zostać policjantem, ale przez swoje rozkojarzenie ta przygoda szybko się zakończyła. Został instruktorem zumba fitness. Nie wyobraża sobie życia bez tańca i ćwiczeń. Dzisiaj zaraża ludzi tańcem, pozytywną energią, a przy tym pomaga im dbać o sylwetkę. Kiedyś grał na różnych instrumentach, teraz jest także masażystą i trenerem.

Mateusz Kulczycki ma 18 lat i pochodzi z Katowic. Jego pasją jest sport, czyli koszykówka, kalistenika, a także podnoszenie ciężarów. Równocześnie tańczy street dance i interesuje się tworzeniem różnego rodzaju muzyki. W ub. roku wygrał konkurs „The Best of Poland 2019”. Pracuje także w charakterze modela. Niedawno został trenerem personalnym. Marzy, aby w przyszłości zostać producentem muzycznym. Równocześnie chce uprawiać taniec zawodowy.

Grzegorz Pociennik ma 19 lat i pochodzi z Bierunia. Tymczasowo mieszka w Krakowie, ponieważ studiuje finanse i rachunkowość na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Oprócz siłowni ma również nietypowe hobby, jakim jest taniec ludowy. Tańczy w zespole od dziesiątego roku życia.

Patryk Ryszka ma 20 lat i pochodzi z Oświęcimia. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie studiuje zarządzanie w języku angielskim na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jest również trenerem personalnym i prowadzi treningi na siłowniach ze swoimi podopiecznymi. Jego pasją jest sport. Przez trzynaście lat grał z sukcesami w piłkę nożną, lecz kontuzje spowodowały, że musiał zrezygnować z ulubionej dyscypliny sportu. Dzięki przygodzie związanej z „Mister Beskidów” ma nadzieję, że bardziej pozna modeling.

Konrad Ryś ma 27 lat i pochodzi z Bielska-Białej, gdzie do dziś mieszka. Zaocznie studiuje automatykę i robotykę na ATH. Na co dzień jako automatyk zajmuje się budową samochodowych myjni bezdotykowych, a w wolnych chwilach modyfikacjami samochodów oraz driftingiem. Zimą jeździ na snowboardzie, latem preferuje enduro i freeride.

Miłosz Szczotka ma 19 lat i pochodzi z Pszczyny. Jest uczniem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, gdzie kontynuuje naukę gry na klarnecie. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, a także festiwalach muzycznych. W szkole gra w orkiestrze symfonicznej jako pierwszy klarnecista. W ub. roku wygrał stypendium umożliwiające wyjazd do USA na międzynarodowy projekt orkiestrowy. W roku szkolnym 2019/2020 otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia muzyczne i naukowe oraz nagrodę burmistrza Pszczyny w dziedzinie kultury.

Remigiusz Wojnar ma 19 lat i pochodzi z Tychów. Jego pasją od dzieciństwa była piłka nożna, w którą grał prawie 13 lat na pozycji bramkarza. Niestety, z powodu kontuzji musiał zakończyć swoją przygodę z ulubionym sportem. Oprócz pasji sportowej lubi śpiewać i rysować w domowym zaciszu. Swoją przyszłość wiąże z modelingiem, w którym działa od roku. Bardzo ciekawi go świat mody oraz osoby z nim związane. Uważa, że każdy powinien robić to, co sprawia mu radość.

Adam Wójcikiewicz ma 20 lat i pochodzi z Bielska-Białej. Interesuje się motoryzacją, głównie japońską, militariami, kalisteniką, pływaniem oraz przedmiotami powiązanymi z medycyną. W ub. roku ukończył III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Chce zostać lekarzem, dlatego w tym roku planuje dostać się na studia medyczne. Do swoich osiągnięć zalicza kadencję w Młodzieżowej Radzie Miasta Bielska-Białej w latach 2017/2018, czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji podczas zawodów kartingowych w roku 2010 na torze w Bydgoszczy w kategorii młodzik 60, zdobycie tytułu finalisty w wojewódzkim konkursie języka angielskiego dla szkół gimnazjalnych oraz awans do finału plebiscytu Mister Beskidów 2020.

Małgorzata Skórska

Na zdjęciu tytułowym: wszyscy kandydaci do tytułu Mister Beskidów 2020 przed hotelem Diament w Ustroniu, gdzie od 5 marca będą przebywać na zgrupowaniu.

Aktualizacja, 31 marca godz. 12.05. Nasz plebiscyt dobiegł końca. Szczegółowe wyniki głosowania znajdziesz w artykule Czytelnicy wybrali Mistera portalu bielsko.biala.pl. Do zobaczenia w maju!