Trzech lekarzy oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej jest zakażonych koronawirusem - dowiedział się nasz portal.

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w bielskim Szpitalu Wojewódzkim poinformowano 24 marca. Jak pisaliśmy w artykule Pacjent z koronawirusem przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, mężczyzna w wieku 67 lat trafił do placówki kilka dni wcześniej z powodu bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Gdy potwierdzono, że pacjent choruje na COVID-19, podjęto decyzję o jego przewiezieniu do placówki w Tychach. Kilka dni później zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch innych pacjentów na tym samym oddziale.

24 marca, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego został zamknięty na najbliższe 14 dni. W tym czasie żaden z przebywających tam pacjentów nie zostanie wypisany. Jak ustalił nasz portal, zakażeni są trzej lekarze pracujący na tym oddziale.

bak