Oddział urologii i onkologii urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej został poddany kwarantannie. Powodem jest dodatni wynik na obecność SARS Cov-2 u jednego z lekarzy, który siedem dni temu miał kontakt z pacjentem przebywającym na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej. Pacjent okazał się zarażony SARS –CoV-2.

Jak informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, oddział urologii i onkologii urologicznej został poddany kwarantannie w niedzielę, 29 marca. Obecnie na oddział nie są przyjmowani pacjenci ani nie są wypisywani do domu. Personel z tego oddziału, który miał kontakt z lekarzem, został poddany kwarantannie.

O trzech lekarzach oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego zakażonych koronawirusem pisaliśmy 28 marca TUTAJ. Oddział został zamknięty 24 marca na dwa tygodnie. W tym czasie żaden z przebywających tam pacjentów nie zostanie wypisany.

bb

Aktualizacja 2 marca godz. 12.30.  Wyniki badań próbek na obecność wirusa SARS CoV-2, które zostały pobrane od pacjentów i lekarzy oddziału urologii i onkologii urologicznej Szpitala Wojewódzkiego są negatywne. Nikt nie jest zarażony koronawirusem - poinformowała rzeczniczka szpitala.