Minionej nocy dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 uczestniczyły w gaszeniu pożaru samochodu dostawczego, zaparkowanego na terenie posesji przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Nadpaleniu uległ osobowy mercedes.

Do zdarzenia doszło niedaleko skrzyżowania z ul. Witosa. Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 3.38. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że płonie komora silnika wraz z częścią kabiny samochodu dostawczego. W pobliżu zaparkowany był osobowy mercedes, kawałek dalej inne auta dostawcze. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru auta i przelaniu komory silnika.

- Obudził nas głośny huk. Okna mamy po przeciwnej stronie budynku, ale i tak zobaczyliśmy łunę pożaru - relacjonowała kobieta. - Samochód był w pełni sprawny. Zaparkowany został obok domu wczoraj, około godz. 14.00 - powiedział nam właściciel pojazdu. - Ogień chyba pojawił się z prawej strony auta, przy nadkolu, tu jest najbardziej wypalone - dodał. Przyczynę pożaru ustala policja.

Minionej nocy nie był to jedyny pożar samochodu. Kilkadziesiąt minut wcześniej zapalił się samochód osobowy stojący na parkingu przy ul. Zwardońskiej. Więcej o tym pożarze pisaliśmy w artykule: Pożar auta na parkingu. W samochodzie obok spał mężczyzna - foto.

Tekst i foto: Mirosław Jamro