Znaczne siły policji, funkcjonariuszy Straży Granicznej, PSP, lokalnych jednostek OSP oraz zespoły ratownictwa medycznego będą zabezpieczały trasę przejazdu kolarzy biorących udział w Tour de Pologne. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo sportowców i publiczności.

Zadaniem funkcjonariuszy jest zabezpieczenie tras na poszczególnych etapach wyścigu i udzielenie pomocy zespołom pilotującym. W zabezpieczeniu oprócz policjantów z Bielska-Białej biorą udział policjanci z innych jednostek garnizonu śląskiego, a także Straż Graniczna.

- W zabezpieczeniu dzisiejszego etapu wyścigu będzie uczestniczyć dziewięć zastępów z jednostek OSP miast Bielska-Białej, w sumie 58 druhów i dwa zastępy PSP - powiedział nam Czesław Jurewicz, wiceprezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Bielsku-Białej.

Nad bezpieczeństwem uczestników mini Tour de Pologne czuwać będą dwa zespoły ratownictwa medycznego, natomiast w okolicy mety dyżurować będzie jeden zespół ratowników.

Z uwagi na konieczność zamknięcia dróg na trasie piątego etapu Tour de Pologne, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Więcej na temat utrudnień pisaliśmy w artykule: W środę czeka nas wielki wyścig. Kierowcy przygotujcie się na duże utrudnienia! MAPA

Tekst i foto: Mirosław Jamro