Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej samochód dostawczy uderzył w płot i słup energetyczny. 21-letni kurier jechał za szybko!

Do zdarzenia doszło około godz. 13.50 na wysokości posesji nr 93. Kierujący samochodem dostawczym renault, jadąc ul. Bystrzańską w kierunku centrum miasta, w wyniku nadmiernej prędkości utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który z impetem wpadł na chodnik, gdzie uderzył w ogrodzenie posesji i słup energetyczny.

- To się stało “na moich oczach”. Akurat szedłem z góry, gdy samochód uderzył w płot i słup. Parę sekund później, a auto trafiłoby we mnie - powiedział nam mieszkaniec pobliskiej posesji. - Z jednej strony ulicy zrobili bariery, ale to zaledwie krótkie odcinki barier, a nie jedna długa. Natomiast z naszej strony barier nie ma, choć jak widać, są konieczne - dodał nasz rozmówca.

Nikomu nic się nie stało, sprawca zdarzenia był trzeźwy. Kuriera ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Skutki zdarzenia zneutralizowali strażacy z JRG1. O innych zdarzenia w tym miejscu pisaliśmy m.in. w artykułach Samochód wpadł do ogrodu. Hat trick na Bystrzańskiej - foto oraz Wypadł z łuku jezdni. Koniec podróży na barierze.

Tekst i foto: Mirosław Jamro