Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów Dryland 2015 odbywają się po raz szósty w Mikołowie. Obok ponad 100 zawodników i ponad 200 psów w zawodach uczestniczy Agnieszka Jarecka, pochodząca z Bielska-Białej mistrzyni świata.

Rywalizacja odbywa się w wielu kategoriach. Różni je liczba psów (do ośmiu) oraz budowa zaprzęgów. Dużą popularnością cieszą się wyścigi rowerzystów z psami oraz canicross, czyli bieg z psem. Większość, o ile nie wszystkie konkurencje wymagają wysiłku nie tylko ze strony psów, ale także ludzi. Zawody są dwudniowe. Wczoraj Agnieszka Jarecka, nasza aktualna mistrzyni świata z tytułem wywalczonym pod koniec października w Kanadzie, z dużą przewagą nad rywalami zajęła pierwsze miejsce.

Dzisiaj drugi dzień mistrzostw. Publiczność może dopingować zawodników. Wstęp wolny. Nasz portal jest patronem medialnym bielskiej Sekcji Psich Zaprzęgów Trango, w której trenuje Agnieszka Jarecka (o wielkim sukcesie bielszczanki na mistrzostwach świata w Bristolu pisaliśmy ostatnio w artykule Triumf na pożyczonym rowerze - foto).

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć