Bulwary po nowemu


FOTOREPORTAŻ
2017-04-12 |  komentarzy (23)

Przebudowane Bulwary Straceńskie nie wyglądają jeszcze tak, jak sobie wymarzyliśmy, ale już widać, że czas spędzać tam będzie o wiele więcej osób niż do tej pory. Całość już teraz, na początku wiosny, przyciąga na spacery w słoneczne dni wielu bielszczan z dziećmi.

O inwestycji pisaliśmy już wielokrotnie (zob. nasz artykuł Bulwary Straceńskie już gotowe - foto). W zeszłym roku na bulwarach wybudowano sanitariaty, trzy boiska wielofunkcyjne, skatepark, place zabaw, grill z altaną, ścieżki spacerowe, trasę rowerową oraz instalacje małej architektury. Nie zapomniano o takich szczegółach, jak domki dla ptaków, karmniki, instalacje edukacyjne czy pompa wodna.

Zainstalowano nowe oświetlenie i monitoring. Zimą można było w tym miejscu spotkać fanów rowerów BMX, którzy korzystali ze skateparku po odgarnięciu śniegu. Przebudowę w tym zakresie można więc z pewnością uznać za sukces.

Nie wiadomo jednak, czy w zbliżającym się sezonie będzie można na bulwarach organizować letnie pikniki. Między brukowanymi alejkami, a także wzdłuż potoku trudno znaleźć trawę, na której można rozłożyć koc. Wokół są kamienie i żwir wymieszane z ziemią. Licznym tutaj w lecie miłośnikom pikników i kąpieli słonecznych pozostaną ławki i koryto potoku.

Idąc dalej ścieżkami w stronę Mikuszowic, widzimy wprawdzie dużo więcej zieleni, ale okolicę szpecą porzucone wokół puste butelki, śmieci i ścięte drzewa. To m.in. o tym rejonie pisaliśmy w artykule Czas na sprzątanie miasta - foto.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć

Artykuł wyświetlono 15558 razy


Galeria:


Polecamy także:
2017-10-08
Polska w modlitwie
Na rynku przygotowano ołtarz polowy, był biskup. Wierni z różnych stron kraju modlili się o ratunek dla Ojczyzny i świata.
więcej
2017-10-01
Śmiech na sali
Fermenty rozśmieszyły bielszczan po raz siedemnasty. Żartowano ze spraw damsko-męskich czy z życia rodzinnego.
więcej
2017-09-24
Szacun za walkę
Bielszczanie stoczyli zacięty pojedynek, angażując w grę wszystkie umiejętności i ambicję. Jutro będzie jeszcze lepiej!
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Adrian 2017-04-30 07:56
Jak sie wam nie podobają nowe bulwary, to nie przyjezdzajcie tam po prostu. I tak tam jest w weekendy za tłoczno, nie potrzeba tam zbędnej cebuli.
niezarejestrowany - qwerd 2017-04-16 14:09
siłowania jest słaba po co było wymyslac jakies nowosci, te siłownie które są zainstalowane w różnych częściach miasta są duzo lepsze
1234567 2017-04-16 13:23
Poco 3 WC co 200 metrow a w centrum bielska nie ma szaletu
niezarejestrowany - San 2017-04-14 22:39
a ścieżka rowerowa to jednokierunkowa najwyraźniej!! Za wąska!! Miejsce jest , to czemu taką tylko zrobili??
niezarejestrowany - Helena 2017-04-14 14:42
Nie dawajcie nam pprzykładów z innyvh miast bo jesteśmy z bielska tu mieszkamy mamy wspaniałego prezydenta i tym się cieszmy przepiękne miasto a z ratuszem mnie łączy tyle że czasem tam przechodzę po placu . Pozdrawiam
niezarejestrowany - Akura San 2017-04-12 18:49
A bulwary pierwsza klasa !!!! Pamiętam ten jazgot, że wycinają tereny zielone, które faktycznie były plenerem dla lokalnego penerstwa.
Teraz to miejsce żyje, jak w latach 80tych kiedy całymi rodzinami spędzało się tam ciepłe dni wakacji. To były czasy :):):)
niezarejestrowany - Akura San 2017-04-12 18:47
Święty Panie, ten narodek sam się zeżre... Jakby wam ozłocili mieszkanie to piszczeli byście tylko, że złoto krzywo nałożone, a sąsiad ma grubiej, a w Bydgoszczy jeszcze srebrzyli przy framugach.
Nie odrywajcie po prostu gowniaka od konsoli, a siebie od tv i neta, będziecie się mogli kłocic z fotela z całym światem i wszystkich pouczac, bo generalnie tylko ja mam rację. Mokry sen Polaka !!!
niezarejestrowany - J. P...... 2017-04-12 18:23
DZIEWCZYNKO! gdzie Ty tam łazisz z tym psem po boisku??? przecież to nie wybieg dla zwierząt
niezarejestrowany - prezes Ryszard Ochódzki 2017-04-12 14:23
Entuzjastom rewitalizacji bulwarów w Straconce proponuję przykładowe porównanie rewitalizacji z miast; Grodzisk Mazowiecki, Nowy Tomyśl, Miechów, Wejherowo, Radom, Rzeszów, czy Zakopane.
Dla propagandy sukcesu z Ratusza; w tych wymienionych miastach zrobiono rewitalizację za podobne kwoty co Bulwary w Straconce. Niech każdy z Was porówna sobie ich efekty.
niezarejestrowany - Bolo 2017-04-12 14:02
@Helena nie pisz propagandy sukcesu bo czytając Twój wpis każdy zdrowomyślący mieszkaniec stwierdzi że jesteś z ratusza.
niezarejestrowany - Helena 2017-04-12 13:56
Bardzo serdecznie dziękuję za przepiękne bulwary, za place zabaw ,toalety,boiska.
Krytykują ci którzy tam nie chodzą , ja chodzę bardzo często i jeszcze nie spotkałam nikogo kto by nie był zadowolony.
niezarejestrowany - nietakmabyć 2017-04-12 13:12
Typowa popelina jakiej wiele jest w okolicy dzięki ekipie Krywulta. Następny babol architektoniczny który powstanie, to plac pod zamkiem, chociaż tym razem będzie nam zafundowany przez Katowice ale i tak będzie w duchu Krywultyzacji miasta. Dużo betonu dużo asfaltu jeszcze więcej nawierzchni winylowych. Ważne żeby nie było nic naturalnego i zielonego. A no tak, jeszcze są trzy parki do zepsucia. Krywult chyba zdąży jeszcze betonu dołożyć.
niezarejestrowany - Open water 2017-04-12 11:42
Wszystko się zgadza,polecam osobom odpowiedzialnym za to,zobaczyć jak wygląda zagospodarowanie przestrzeni w Olsżycie nad jez.Ukiel,polecam
niezarejestrowany - Rolex 2017-04-12 10:26
Wy tylko potraficie narzekać polskie robaki :)
niezarejestrowany - Korba 2017-04-12 10:19
I kolejne miejsce gdzie dla ludzi pojęcie ścieżka rowerowa jest obce
niezarejestrowany - obiektywnie 2017-04-12 09:35
A co z drugą stroną brzegu? kontrast między zmodernizowaną częścią a drugą stroną jest taki że jak przyjedzie ktoś z poza miasta to pomyśli że zabrakło pieniędzy. A na marginesie w pierwszym projekcie przebudowy bulwarów obejmował obie strony potoku i w projekcie było znacznie więcej zieleni fontann i tak zwanych bajerów, które zdecydowanie robiły by wrażenie, no ale cóż guściki ratuszowe to jak widać sam beton beton i jeszcze raz beton.
niezarejestrowany - tatar 2017-04-12 09:01
Chodniki są za szerokie!! Już kilka razy się z rodziną pogubiliśmy.
niezarejestrowany - rsz 2017-04-12 08:31
Na dodatek kiblomat juz dwa razy mi złotówkę wszamał, a sezamu nie otwarł.... byłem zdruzgotany.
niezarejestrowany - rsz 2017-04-12 08:29
Chodniki są za wąskie!!!! Projektował to ktoś kto nie ma pojęcia ile ludzi spędza tam czas w słoneczne weekendy. Chodnikami z rodziną chodzi się gęsiego. Jaka to przyjemność?
niezarejestrowany - szka 2017-04-12 08:26
Chodniki zbyt wąskie, jaka to przyjemność spacerować gęsiego i cały czas się z kimś wymijać... u siebie w ogrodzie mam od bramki do drzawi wejściowych szerszy chodnik. Porażka.
niezarejestrowany - jam 2017-04-12 08:03
Czekamy na kolejne takie miejsca w bielsku. Powinien powstać wzdłuż "deptaka" wokoło lotniska czy choćby w dolince przyszłego Parku Rekreacyjno - Wypoczynkowego pomiędzy Osiedlem Wojska Polskiego a Osiedlem Kopernika.
niezarejestrowany - Daria 2017-04-12 08:00
Bulwary rzeczywiście piekne. Byłam już wielokrotnie i mam dwa spostrzezenia: 1. Wąskie ścieżki dla pieszych - wiadomo, że przyjeżdża się tam pospacerować w towarzystwie. W piękne słoneczne dni najlepiej jednak iść gęsiego, ponieważ minąć się na chodniku mogą jedynie dwie osoby i co chwilę trzeba schodzić komuś z drogi. 2. Nie wiem kto projektował tablice przy placach zabaw ale chyba coś komuś nie poszło. Użycie białego koloru do opisu było bardzo nie na miejscu. Człowiek tego opisu nawet zobaczyć nie potrafi a co dopiero jeśli chcialby rzeczywiście poczytać. Rozumiem, że projektwał to jakiś grafik i może na monitorze to fajnie wyglądało ale po wydrukowaniu trzeba było sprawdzić jak to wyglada przed postawieniem. Kto to zatwierdził?
niezarejestrowany - Rozczarowanie 2017-04-12 07:59
Porażka te bulwary, niby fajnie ale nie ma wow. Jak już się coś robi to powinno być zrobione tak żeby ludziom szczęka opadła z zachwytu. Gdzie darmowe toalety, dlaczego koryto jest w ruinie, dlaczego nie ma podestów drewnianych do siedzenia i leżenia, dlaczego nie ma trawników, dlaczego nie ma np. placu wodnego. Dlaczego nie ma jakiegoś bistro na dole lub po środku??? Można to było zrobić o wiele lepiej ale po co. Ważne, że coś jest, niech się ciemny lud cieszy. Wszystko tak w naszym mieście jest robione.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic