Zima na dobre zagościła na Podbeskidziu. Według synoptyków, w najbliższych godzinach opady śniegu zanikną, ale na południu województwa śląskiego spodziewane jest ochłodzenie. Po kilku bardzo mroźnych dniach czeka nas odwilż oraz… ponowne opady śniegu.

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem mogą pojawić się jeszcze dziś w trakcie dnia, ale nie powinny być już tak intensywne, jak w ostatnich dniach. Wczoraj po południu stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej ogłoszony został w Szczyrku, gdzie ze względu na samochody pozostawiane wzdłuż ulic niemożliwe było odśnieżanie dróg. Do miasta skierowano dodatkowe patrole policji z innych miejscowości województwa, w tym z Bielska-Białej.

W niedzielę ochłodzi się, a w nocy temperatura w rejonach podgórskich spadnie do nawet - 16 st. C. Tylko o trzy stopnie cieplej będzie nocą w Bielsku-Białej (przed silnym mrozem w regionie ostrzega komunikat IMGW). Równie mroźnie zapowiada się poniedziałek, ale od wtorku czeka nas ocieplenie. Temperatura w trakcie dnia oscylować będzie w okolicy -1 st. C. W połowie tygodnia w regionie może ponownie zacząć padać śnieg i śnieg z deszczem.

Gdy temperatura spada poniżej 0 st. C, czasem wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 986 (Straż Miejska), by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Wykaz placówek świadczących pomoc w Bielsku-Białej i powiecie bielskim znaleźć można w artykule W mroźną noc policjanci uratowali mu życie i odwieźli do domu.