Takiego tłumu na placu Bolka i Lolka jeszcze nie było! Kilka tysięcy fanów, głównie młodych, czekało wczoraj na Roksanę Węgiel, której koncert zainaugurował tegoroczny festiwal muzyczny Letnia Scena Sfery. Publiczność była zachwycona! Popularna Roxie zaprezentowała piosenki z debiutanckiego albumu, które na platformie YouTube zbierają miliony odsłon.

Roksana Węgiel to 14-letnia wokalistka, zwyciężczyni pierwszej edycji "The Voice Kids" i laureatka 16. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Posiada nietypową jak na nastolatkę dojrzałą barwę głosu oraz moc, która jest odwrotnie proporcjonalna do jej wzrostu i wagi. Zachwyca zarówno rówieśników, jak i dorosłych. Wczoraj na Letniej Scenie Sfery Roxie zaprezentowała materiał ze swojej debiutanckiej płyty.

Młoda wokalistka ściągnęła na plac Bolka i Lolka tłum młodych fanów. Szczególnie w pierwszej połowie koncertu robił on spore wrażenie. Później nieco się przerzedziło, ale nadal frekwencja była bardzo duża. Fani obserwowali koncert nie tylko sprzed sceny. Liczni widzowie byli również po drugiej stronie ulicy oraz w łączniku między galeriami I i II. Osobom w dalszych rzędach musiała znacznie przeszkadzać znaczna liczba uniesionych telefonów komórkowych. Roxie wystąpiła z zespołem, który Jerzy Batycki przedstawił ze sceny jako "Skład Węgla".

Letnia Scena Sfery obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Wakacyjny festiwal jest jednym z wydarzeń kulturalnych najszerzej promujących Bielsko-Białą. Od 2010 roku na scenie przed Galerią Sfera wystąpiło blisko stu artystów z Polski i zagranicy. Koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów - od popu przez rock, folk, hip-hop, latino aż po jazz - gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę serwowaną w letnie wieczory.

Podczas tych wakacji na piątkowych koncertach przed Galerią Sfera wystąpią Balkansambel (Słowacja), Muniek Staszczyk i Przyjaciele (Polska), Kozak System (Ukraina), Wojtek Mazolewski Quintet (Polska), Marcin Sójka (Polska), Jose Torres & Havana Dreams (Polska) oraz Smolik/Kev Fox (Polska/W. Brytania). Wstęp bezpłatny. O programie festiwalu pisaliśmy szczegółowo w artykule Muniek Staszczyk i przyjaciele przed Sferą. Najlepszy program na wakacje.

Portal bielsko.biala.pl jest od pierwszej edycji patronem medialnym Letniej Sceny Sfery.

Foto: Piotr Bieniecki