- Wracam do Bielska-Białej co kilka lat i widzę, jak pięknieje miasto. To dzięki Wam i dzięki samorządowi! - mówił wczoraj na placu Chrobrego Rafał Trzaskowski, kandydujący na urząd Prezydenta RP. Na wiecu wyborczym prezydent Warszawy mówił bielszczanom o znaczeniu wspólnoty, w tym o wartości, jaką są społeczności lokalne. Takich tłumów dawno tutaj nie widziano.

Podczas spotkania z bielszczanami Rafał Trzaskowski podziękował zgromadzonym na placu Chrobrego za mobilizację i pozytywną energię, która napędza do działania. Następnie mówił o swoim programie wyborczym. Kandydatowi na prezydenta RP towarzyszyli m.in. posłowie Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Mirosław Suchoń i Sławomir Nitras. Nieobecny był prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Gość z Warszawy pochwalił się też znajomością bielskich realiów. - Wracam do Bielska-Białej co kilka lat i widzę, jak pięknieje miasto. Pamiętam, jak wyglądał Rynek jeszcze kilka lat temu, a teraz są pięknie odnowione kamienice. To dzięki Wam i dzięki samorządowi! Czasami politycy mówią, że coś wam dali. Oni nic wam nie dali! Wszystko jest dzięki Wam!

Relację z wczorajszej wizyty kandydata KO na Prezydenta RP znajdziesz w artykule Tłumy bielszczan na spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim - foto.

Foto: Piotr Bieniecki