Tegoroczna Zadymka rozpocznie się od wielkiej gali bielskiego jazzu w klubie Klimat. W najbliższą niedzielę w otwartym koncercie pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej wystąpią trzy pokolenia artystów. Gospodarzem wieczoru będzie Andrzej Zubek, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, a obok niego staną Krzysztof Maciejowski i Łukasz Golec oraz ich muzykujące dzieci.

Gala Bielskiego Jazzu to wyjątkowy koncert pod każdym względem. Muzycznym, towarzyskim, rodzinnym i oczywiście jazzowym. Koncert, w którym legenda miesza się z teraźniejszością, gdzie zdanie „muzyka łączy pokolenia” nabiera prawdziwie synkopowanego znaczenia. Jak inaczej nazwać koncert, w którym na jednej scenie klubu „Klimat” muzykować będzie kilkudziesięciu artystów wywodzących się z naszego miasta?

Jak nazwać koncert, na którym Bartek - syn Łukasza Golca wystąpi obok Kazimierza Jonkisza, rozpoczynającego swoją karierę w 1967 roku? Gdzie młody pianista, syn Krzyśka Maciejowskiego wystąpi przed profesorem swojego ojca - Andrzejem Zubkiem? Takich niespodzianek mamy dla Was więcej, bo i rodzin jazzowych w Bielsku-Białej jest moc. Zapraszamy Państwa na ten pełen wspaniałych nazwisk koncert.

Będzie to muzyczne otwarcie tegorocznej Zadymki, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jak mówi Łukasz Golec:

- Organizatorzy festiwalu potrafią zaryzykować i im się to ryzyko artystyczne przekłada na rosnące zainteresowanie mediów. Program każdej Zadymki jest układany tak, aby znalazły się w nim premierowe czy prapremierowe koncerty wykonawców z Polski, Europy czy z USA. Np. koncert Wayne’a Shortera z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej był wydarzeniem muzycznym rangi światowej. Niedawno z Golec uOrkiestra zakończyliśmy czternastą już trasę po Stanach Zjednoczonych i rozmawiając z muzykami jazzowymi w Nowym Jorku, Filadelfii, Montrealu, Chicago czy Toronto przekonaliśmy się, że niemal wszyscy słyszeli, znali i pochlebnie wypowiadali się o bielskiej Zadymce.

Cały wywiad z Łukaszem Golcem przeczytasz TUTAJ.

KONKURS!

Mamy dla Państwa oficjalne zaproszenia na to wydarzenie oraz 2 podwójne wejściówki na koncert 21 lutego. W środowy wieczór wystąpią wybitni muzycy jazzowi: Alex Han/Joey deFranceso - dowiedz się więcej o tym koncercie.

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Który raz odbywa się festiwal Bielska Zadymka Jazzowa?
2. W temacie maila należy wpisać: Zadymka.
3. O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.