Dziś w godzinach popołudniowych rozpocznie się społeczna zbiórka funduszy na realizację filmu „Oblitus: Rise of the Forgotten”. Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na pirotechnikę i wydatki związane ze zorganizowaniem planu zdjęciowego.

8 grudnia 1944 roku. Amerykanie wkroczyli do Niemiec i trwa bitwa o dolinę rzeki Rur. Od sześciu dni 116. pułk piechoty bezskutecznie próbuje zdobyć Sportplatz oraz Gut Hasenfeld na obrzeżach miasta Jülich. Ataki coraz bardziej przypominają próby przebicia muru głową, dlatego dowódca 29. Dywizji Piechoty postanawia zastąpić wyczerpaną jednostkę świeżymi siłami 115. pułku - taki jest scenariusz filmu „Oblitus: Rise of the Forgotten”. Zdjęcia rozpoczną się wiosną br.

Dziś w godzinach popołudniowych na portalu polakpotrafi.pl rozpocznie się kampania crowdfundingowa, której celem jest zbiórka dodatkowych funduszy na produkcję. Zbiórka potrwa 45 dni, a minimalna kwota potrzebna, by projekt ruszył wynosi 7500 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na pirotechnikę i wydatki związane ze zorganizowaniem planu zdjęciowego. Każdy wspierający może liczyć na nagrody - od drobnych upominków i możliwość znalezienia się w napisach końcowych po repliki broni z okresu II wojny światowej, a nawet tytuł współproducenta filmu.

Większość ekipy filmowej to bielszczanie. - Gotowa produkcja zostanie zgłoszona na festiwale filmowe w kraju i za granicą, planujemy także start w festiwalach kwalifikacyjnych do Oscarów 2017 dla kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film aktorski" w Los Angeles, Tokio, Nowym Orleanie, a także kilku innych, gdyż wierzymy, że zrealizowany przez nas pomysł będzie miał szanse konkurować z najlepszymi - zapewniają twórcy filmu. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

O pomyśle filmowców z Bielska-Białej pisaliśmy w artykułach Bielskie kino akcji oraz Kręcą wojnę. Nasz portal jest patronem medialnym filmu „Oblitus: Rise of the Forgotten”. 

bb